Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եւ Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը քննարկել են Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության գործընթացը:
Կառավարությունից հայտնում են, որ Լոնդոնում ընթացող Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում կայացած հանդիպմանը Փաշինյանը «ներկայացրել է հայկական կողմի սկզբունքային դիրքորոշումները սահմանազատման գործընթացի, տարածաշրջանային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հնարավորությունների վերաբերյալ»:
«Քննարկվել են Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրներին եւ դրանց լուծման քայլերին վերաբերող հարցեր: Վարչապետը մանրամասներ է ներկայացրել այդ ուղղությամբ ՀՀ կառավարության իրականացրած եւ առաջիկայում նախատեսվող երկարաժամկետ ծրագրերի, այդ թվում՝ բնակապահովման ծրագրի վերաբերյալ: Բռնի տեղահանվածների կարիքները հասցեագրելու գործում կողմերը կարեւորել են նաեւ միջազգային հանրության շարունակական աջակցությունը: Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ Հայաստան-Եվրոպական միություն համագործակցության հետագա զարգացմանը», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and German Chancellor Olaf Scholz discussed the peace process between Armenia and Azerbaijan.
Government’s press office reports that during the meeting in the sidelines of the European Political Community summit in London Pashinyan “presented the resolute positions of the Armenian side regarding the border demarcation process, the possibilities of unblocking regional infrastructures.”
“Issues related to the humanitarian problems of people forcibly displaced from Nagorno Karabakh and the steps to solve them were discussed. Prime Minister Pashinyan presented details of the long-term programs implemented by the Armenian government and those planned in the near future, including the housing security program. In meeting the needs of the forcibly displaced, the parties also emphasized the continued support of the international community. The interlocutors also referred to the further development of Armenia-European Union cooperation,” the news release reads.