ԵՄ-ն պատրաստ է իրացնել Հայաստանի հետ հարաբերությունների ընդլայնման օրակարգը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է ապրիլի 5-ին Բրյուսելում կայացած Հայաստան-ԵՄ-ԱՄՆ բարձր մակարդակի հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման կարեւորության մասին:
Ընդունելով Եվրոպական միության Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության Ռուսաստանի, Արեւելյան գործընկերության, Կենտրոնական Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության եւ ԵԱՀԿ հարցերով կառավարող տնօրեն Միխայել Զիբերթին, Փաշինյանն ընդգծել է ոչ միայն քաղաքական, այլեւ տնտեսական, տեխնոլոգիական, զբոսաշրջության ոլորտներում կապերի զարգացման անհրաժեշտությունը:
Կառավարությունից հայտնում են, որ Միխայիլ Զիբերթը շեշտել է Հայաստանի հետ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ ԵՄ հանձնառությունն ու պատրաստակամությունը: Նա ասել է, որ ԵՄ-ն շարունակելու է ակտիվորեն նպաստել Հայաստանի հետ հարաբերությունների ընդլայնման օրակարգի լիարժեք իրացմանն ու կյանքի կոչմանը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stressed today about the importance of implementation of the agreements reached at the Armenia-EU-US high-level meeting held in Brussels on April 5.
Receiving Michael Siebert, managing director for Russia, Eastern Partnership, Central Asia, regional cooperation and OSCE at the EU’s External Action Service, Pashinyan emphasized the need to develop ties not only in the political, but also in the economic, technological, and tourism sectors.
The government’s press office reports that Michael Siebert emphasized the EU’s commitment and readiness to develop cooperation with Armenia. He said that the EU will continue to actively contribute to the full implementation of the agenda for the expansion of relations with Armenia.