ԵՄ-ն պատրաստ է իրացնել Հայաստանի հետ հարաբերությունների ընդլայնման օրակարգը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է ապրիլի 5-ին Բրյուսելում կայացած Հայաստան-ԵՄ-ԱՄՆ բարձր մակարդակի հանդիպմանը ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման կարեւորության մասին:
Ընդունելով Եվրոպական միության Արտաքին գործողությունների եվրոպական ծառայության Ռուսաստանի, Արեւելյան գործընկերության, Կենտրոնական Ասիայի, տարածաշրջանային համագործակցության եւ ԵԱՀԿ հարցերով կառավարող տնօրեն Միխայել Զիբերթին, Փաշինյանն ընդգծել է ոչ միայն քաղաքական, այլեւ տնտեսական, տեխնոլոգիական, զբոսաշրջության ոլորտներում կապերի զարգացման անհրաժեշտությունը:
Կառավարությունից հայտնում են, որ Միխայիլ Զիբերթը շեշտել է Հայաստանի հետ համագործակցության զարգացման ուղղությամբ ԵՄ հանձնառությունն ու պատրաստակամությունը: Նա ասել է, որ ԵՄ-ն շարունակելու է ակտիվորեն նպաստել Հայաստանի հետ հարաբերությունների ընդլայնման օրակարգի լիարժեք իրացմանն ու կյանքի կոչմանը:

ЕС готов реализовать повестку расширения отношений с Арменией - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян подчеркнул сегодня важность реализации договоренностей, достигнутых 5 апреля в Брюсселе на встрече высокого уровня Армения-ЕС-США.
Принимая управляющего директора Европейской службы внешних связей по делам Восточной Европы, России, Центральной Азии, регионального сотрудничества и ОБСЕ Михаэля Зиберта, Пашинян подчеркнул необходимость развития связей не только в политической, но и в экономической, технологической и туристической сферах.
Пресс-служба правительства сообщает, что Михаэль Зиберт подчеркнул приверженность и готовность ЕС развивать сотрудничество с Арменией. По его словам, ЕС продолжит активно способствовать полноценной реализации повестки расширения отношений с Арменией.