Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովն ասել է, որ «արեւմտյան երկրները ցանկանում են Հայաստանի հետ ընկերություն անել ընդդեմ Ռուսաստանի»։
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը՝ Լավրովը «Россия-1» հեռուստաալիքի եթերում ասել է.
«Արեւմտյան երկրները, որոնք այժմ ակտիվորեն սիրաշահում են Հայաստանին, ցանկանում են նրա հետ ընկերություն անել ընդդեմ Ռուսաստանի Դաշնության».
«Մենք կողմ ենք նրան, որ Հայաստանը՝ որպես ՀԱՊԿ անդամ, որպես մեր մերձավոր դաշնակից, ռազմավարական գործընկեր, որոշի, թե ինչպես պետք է հարաբերություններ կառուցի արտաքին գործընկերների հետ։ Մենք բացարձակապես ոչ մի նախապաշարմունք չունենք նրա արտաքին գործընկերների շրջանակի վերաբերյալ, մենք երբեք որեւէ մեկի հետ ընկերություն չենք անում ընդդեմ որեւէ մեկի»,- հավելել է Լավրովը։

Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел России Сергей Лавров заявил, что «страны Запада хотят дружить с Арменией против России».
Как сообщает ТАСС, Лавров заявил в эфире телеканала «Россия-1»:
«Западные страны, которые вот сейчас обхаживают активно Армению, они хотят дружить с ней против Российской Федерации».
«Мы за то, чтобы Армения как член ОДКБ, как наш близкий союзник, стратегический партнер определила сама, как ей выстраивать отношения с внешними партнерами. Мы абсолютно не имеем никаких предубеждений в отношении круга ее внешних партнеров, мы никогда не дружим с кем бы то ни было против кого-то», - заявил Лавров.