Գրիգորյանն ու Կլաարը քննարկել են Բրյուսելում նախատեսվող հանդիպման մանրամասները - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ու Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը քննարկել են տարածաշրջանի անվտանգային խնդիրները եւ կայունության պահպանմանն առնչվող հարցերը:
«Կողմերը քննարկել են Բրյուսելում նախատեսվող եռակողմ հանդիպման նախապատրաստական աշխատանքները»,- ասված է ԱԽ գրասենյակի հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ Եվրոպական խորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը հայտարարել էր, որ հոկտեմբերի վերջին Բրյուսելում հրավիրել է հանդիպում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի մասնակցությամբ:

Grigoryan and Klaar discuss details of meeting scheduled in Brussels - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. The Secretary of the Security Council of Armenia Armen Grigoryan and the EU Special Representative for the South Caucasus and Georgia Crisis Toivo Klaar discussed the issues related to the regional security and stability.
“The parties discussed the preparations for the trilateral meeting scheduled to take place in Brussels,” the news release of the Security Council office reads.
Earlier, the President of the European Council Charles Michel stated that at the end of October, he initiated a meeting in Brussels with the participation of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev.