Լավրովն ու Ֆիդանը կվերլուծեն «Անդրկովկասում գործակցության խորացման հարցերը» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանն այսօր երկօրյա աշխատանքային այցով Մոսկվա կժամանի։
Ռուսաստանի ԱԳՆ-ի հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ Հաքան Ֆիդանի՝ Թուրքիայի արտգործնախարարի պաշտոնում Ռուսաստանի Դաշնություն առաջին այցի շրջանակներում, քննարկվելու է «երկկողմ եւ միջազգային օրակարգի հարցերի լայն շրջանակ»։
«Նախատեսվում է մանրակրկիտ վերլուծել Անդրկովկասում համագործակցության խորացման խնդիրները, այդ թվում՝ Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների վերսկսումը, տրանսպորտային կապերի եւ հաղորդակցության ապաշրջափակումը, տարածաշրջանի հետկոնֆլիկտային վերակառուցումը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Лавров и Фидан проанализируют «вопросы углубления сотрудничества в Закавказье» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Турции Хакан Фидан посетит сегодня с двухдневным рабочим визитом Москву.
В сообщении МИД России говорится, что в рамках первого визита Хакана Фидана в Российскую Федерацию в качестве главы МИД Турции будет обсуждаться «широкий спектр тем двусторонней и международной повестки дня».
«Планируется обстоятельно проанализировать вопросы углубления сотрудничества в Закавказье, в том числе возобновления отношений между Арменией и Турцией, разблокировки транспортного сообщения и коммуникаций и постконфликтного восстановления региона», - говорится в сообщении.