Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Ալի Խամենեիին եւ Իրանի նախագահ Սեյեդ Էբրահիմ Ռայիսիին՝ Նոուրուզի կապակցությամբ:
Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդին ուղղված ուղերձում Նիկոլ Փաշինյանը մաղթել է, որ գալիք տարին հարեւան եւ «բարեկամ Իրանի համար նշանավորվի յուրատիպ հաջողություններով եւ խաղաղությամբ»։
«Հայ-իրանական հարաբերություններն առանձնահատուկ նշանակություն ունեն Հայաստանի եւ հայ ժողովրդի համար:
Լիահույս եմ, որ առաջիկայում ականատես կլինենք երկկողմ բազմաշերտ օրակարգի ընդլայնմանը, որը խթան կդառնա մեր բարեկամական հարաբերությունների առավել խորացմանն ու աճին՝ ի շահ հայ եւ իրանցի ժողովուրդների բարօրության եւ տարածաշրջանային խաղաղության»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Իրանի նախագահին ուղղված ուղերձում Հայաստանի վարչապետը նշել է.
«Շարունակելով համագործակցության անշեղ ուղին՝ ընթացիկ տարում նոր վերելք կհաղորդենք հայ-իրանական բազմաշերտ օրակարգին՝ ի շահ մեր երկու ժողովուրդների եւ պետությունների բարեկեցության»:

Пашинян выразил надежду на расширение повестки с Ираном - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравления Верховному лидеру Исламской революции, аятолле Али Хаменеи и президенту Ирана Сейеду Эбрагиму Раиси по случаю Новруза.
В послании к аятолле Али Хаменеи Пашинян пожелал, чтобы этот год был отмечен уникальными успехами и миром для соседнего дружественного Ирана.
«Армяно-иранские отношения имеют особое значение для Армении и армянского народа.
Искренне надеюсь, что в ближайшее время мы станем свидетелями расширения многослойной двусторонней повестки, которая станет стимулом для дальнейшего углубления и роста наших дружественных отношений, во благо армянского и иранского народов и мира в регионе»,- написал Пашинян.
В послании к президенту Ирана премьер-министр Армении отметил:
«Продолжая неуклонный путь сотрудничества, мы придадим новый импульс армяно-иранской многослойной повестке в текущем году во благо двух наших народов и государств».