Վրաստանում հետ է կանչվել «օտարերկրյա գործակալների մասին» օրինագիծը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Իշխող «Վրացական երազանք» կուսակցությունն այսօր հայտարարել է, որ խորհրդարանից հետ է կանչել «օտարերկրյա գործակալների մասին» օրենքի նախագիծը, որը երկրում բողոքի ալիք էր բարձրացրել եւ առաջացրել է Վրաստանի արեւմտյան գործընկերների անհանգստությունը։
Իշխող կուսակցության եւ «Ժողովրդի ուժ» շարժման համատեղ հայտարարության մեջ նշվում է, որ որոշումն ընդունվել է երկրում խաղաղությունը պահպանելու նպատակով։
«Ստի մեքենային հաջողվեց օրինագիծը ներկայացնել բացասական լույսի ներքո եւ մոլորության մեջ գցել բնակչության որոշակի հատվածին։ Օրինագիծը անհիմն պիտակավորվեց որպես «ռուսական օրենք», եւ դրա առաջին ընթերցմամբ ընդունումը հանրության մի մասի աչքում ներկայացվեց որպես եվրոպական ուղղությունից շեղում»,- ասվում է հայտարարության մեջ։

Правящая партия Грузии отозвала законопроект об «иностранных агентах» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Правящая партия «Грузинская мечта» объявила сегодня, что отзывает из парламента законопроект об «иностранных агентах», вызвавший волну акций протеста в стране и обеспокоенность западных партнеров Грузии.
В совместном заявлении правящей партии и движения «Сила народа» говорится, что решение принято с целью сохранения мира в стране.
«Машина лжи смогла представить законопроект в негативном свете и ввести в заблуждение определенную часть населения. На законопроект был наклеен ложный ярлык «российского закона», а его принятие в первом чтении было представлено в глазах части общественности как отход от европейского курса», - говорится в заявлении.