Ադրբեջանը դեռ չի պատասխանել խաղաղության պայմանագրի ՀՀ առաջարկներին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը խաղաղության պայմանագրի իր տարբերակը փոխանցել է, «բայց արձագանք, որպես այդպիսին, դեռ չկա»:
«Մենք էլ, երբ ստանում ենք նման փաստաթուղթ, արձագանքի ձեւավորումը պահանջում է որոշակի ժամանակ»,- ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշել է, որ խաղաղության պայմանագրի շուրջ աշխատանքի 3 շրջափուլ է տեղի ունեցել:
«Վերջերս Ադրբեջանին ենք փոխանցել նաեւ սահմանների սահմանագծման հանձնաժողովների աշխատանքների կանոնակարգի նախագիծ: Սպասում ենք դրա վերաբերյալ Ադրբեջանի առաջարկին»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ կոմունիկացիաների բացման, սահմանային անվտանգության ապահովման նախկինում արված բոլոր առաջարկները շարունակում են մնալ ուժի մեջ:

Azerbaijan has not responded to Armenia’s proposals on peace treaty - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Prime Minister Nikol Pashinyan said today that Armenia has submitted its version of the peace treaty, “but there is still no response as such.”
“When receiving such a document we too need some time to respond,” Nikol Pashinyan said at the parliament.
He noted that the work on the peace agreement has passed three rounds.
“Recently, we have also submitted to Azerbaijan a draft regulation on the work of border delimitation commissions. We are waiting for Azerbaijan’s proposal on it,” Pashinyan said.
He noted that all the previously made proposals for opening of communications and ensuring border security remain in force.