Ադրբեջանը դեռ չի պատասխանել խաղաղության պայմանագրի ՀՀ առաջարկներին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ Հայաստանը խաղաղության պայմանագրի իր տարբերակը փոխանցել է, «բայց արձագանք, որպես այդպիսին, դեռ չկա»:
«Մենք էլ, երբ ստանում ենք նման փաստաթուղթ, արձագանքի ձեւավորումը պահանջում է որոշակի ժամանակ»,- ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշել է, որ խաղաղության պայմանագրի շուրջ աշխատանքի 3 շրջափուլ է տեղի ունեցել:
«Վերջերս Ադրբեջանին ենք փոխանցել նաեւ սահմանների սահմանագծման հանձնաժողովների աշխատանքների կանոնակարգի նախագիծ: Սպասում ենք դրա վերաբերյալ Ադրբեջանի առաջարկին»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ կոմունիկացիաների բացման, սահմանային անվտանգության ապահովման նախկինում արված բոլոր առաջարկները շարունակում են մնալ ուժի մեջ:

Азербайджан пока не ответил на предложения Армении по мирному договору - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Никол Пашинян заявил сегодня, что Армения представила Баку свой вариант мирного договора, «но ответа как такового до сих пор нет».
«Нам также при получении аналогичных документов требуется определенное время, чтобы сформулировать ответ», - сказал Никол Пашинян, отвечая на вопросы депутатов в парламенте.
Он отметил, что состоялось три этапа работы над мирным договором.
«Недавно мы направили в Азербайджан также проект регламента работы комиссий по демаркации границы. Ждем предложений Азербайджана по этому поводу», - сказал Никол Пашинян.
По его словам, все высказанные ранее предложения по открытию коммуникаций и обеспечению безопасности границ остаются в силе.