Հայաստանը խնդրել է հետաձգել ԱԳ նախարարների եռակողմ հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանն այսօր ասել է, որ հայկական կողմը խնդրել է հետաձգել Մոսկվայում նախատեսված Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը:
«Մոսկվայում կայանալիք Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպմանը մասնակցության պատրաստակամությունը Հայաստանը հաստատել էր մինչեւ Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակումը։
ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի աշխատանքային առաջնահերթությունն այս պահին 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարությանը համապատասխան Լաչինի միջանցքի անխոչընդոտ վերագործարկման եւ Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար ճգնաժամի հետեւանքով ստեղծված խնդիրների հասցեագրումն է»,- «Արմենպրեսին» ասել է ԱԳՆ խոսնակը:
ՌԴ ԱԳՆ-ից այսօր հայտարարել են, որ Մոսկվայում դեկտեմբերի 23-ին նախատեսված էր Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը, սակայն հայկական կողմը խնդրել է հետաձգել այն:

Армения попросила отложить трехстороннюю встречу глав МИД - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян заявил сегодня, что армянская сторона обратилась с просьбой отложить запланированную в Москве встречу министров иностранных дел Армении, России и Азербайджана.
«Готовность участвовать во встрече Армения подтвердила до незаконного блокирования Азербайджаном Лачинского коридора.
Приоритетом работы министра иностранных дел Арарата Мирзояна на данный момент является разблокировка Лачинского коридора и решение проблем, вызванных гуманитарным кризисом в Нагорном Карабахе», - сообщил пресс-секретарь МИД, отвечая на вопрос Арменпресс.
МИД России сообщил сегодня, что встреча министров иностранных дел Армении, России и Азербайджана была запланирована на 23 декабря в Москве, но армянская сторона попросила перенести ее.