Դեյվիդ Փրայս. Ադրբեջանի ներխուժումը ՀՀ սուվերեն տարածք անթույլատրելի է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ հայ-ամերիկյան ինտենսիվ շփումներն ու բարձր մակարդակի փոխայցելություններն էապես նպաստում են ռազմավարական երկխոսության շարունակական զարգացմանը:
Այդ մասին նա ասել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի (ԺԳՀ) նախագահ Դեյվիդ Փրայսի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպմանը:
«Վարչապետը շեշտել է Լեռնային Ղարաբաղի մեր հայրենակիցների անվտանգության ու իրավունքների ապահովման կարեւորությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Իր հերթին, Դեյվիդ Փրայսն անթույլատրելի է համարել Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի սուվերեն տարածք ներխուժումն ու նշել ադրբեջանական ստորաբաժանումների՝ անհապաղ ելման դիրքեր վերադառնալու անհրաժեշտությունը:
Փրայսը դատապարտել է հայ զինվորների նկատմամբ ադրբեջանական զինված ուժերի ներկայացուցիչների կողմից անմարդկային վերաբերմունքն ու գործողությունները:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today that intensive Armenian-American contacts and high-level mutual visits significantly contribute to the continuous development of strategic dialogue.
Pashinyan said this during the meeting with the U.S. House Democracy Partnership (HDP) congressional delegation led by Chairman David Price.
“The Prime Minister emphasized the importance of ensuring the security and rights of compatriots in Nagorno-Karabakh,” news release reads.
On his part, David Price considered the invasion of the sovereign territory of Armenia by Azerbaijan as unacceptable and noted the need for immediate return of the Azerbaijani units to their starting positions.
Price condemned the inhuman attitude and actions of the representatives of the Azerbaijani armed forces towards the Armenian soldiers.