Երեւան: Մեդիամաքս: ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի (ԺԳՀ) նախագահ Դեյվիդ Փրայսի գլխավորած կոնգրեսական պատվիրակությունը ժամանել է Հայաստան:
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնել են, որ հոկտեմբերի 17-ին մեկնարկած երկօրյա այցի շրջանակում պատվիրակությունը ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի եւ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ հանդիպումներին կքննարկվեն ԱՄՆ-Հայաստան հարաբերությունները։
«Պատվիրակությունը խորհրդակցություններ կանցկացնի նաեւ քաղաքական տարբեր շրջանակներ ներկայացնող խորհրդարանականների հետ։ Նախագահ Փրայսին ուղեկցում են Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Դիանա Դեգեթը, Ջիմ Քուփերը եւ Էնդի Լեվինը»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Конгрессмены США прибыли в Ереван - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Делегация Конгресса во главе с председателем Комитета демократического партнерства Палаты представителей США Дэвидом Прайсом прибыла в Армению.
Посольство США в Армении сообщило, что в рамках двухдневного визита делегация возложит венок к Мемориалу памяти жертв Геноцида армян.
Отношения США и Армении будут обсуждаться на встречах делегации с премьер-министром Николом Пашиняном и спикером парламента Аленом Симоняном.
«Делегация также проведет консультации с парламентариями, представляющими различные политические круги. Дэвида Прайса сопровождают члены Палаты представителей Дайана Деггетт, Джим Купер и Энди Левин», - говорится в сообщен