ՀԱՊԿ-ը օպերատիվ եւ արդյունավետ չի արձագանքել, ասել է Ալեն Սիմոնյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտոնական այցով Մոսկվայում գտնվող Հայաստանի Ազգային Ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ասել է, որ ՀԱՊԿ-ը չի կարողացել իր անդամներից մեկի դեմ ագրեսիային օպերատիվ եւ արդյունավետ արձագանքել, իսկ «Հայաստանն անվտանգության մասով երկարաժամկետ լուծումների ժամանակ չունի»:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ Ալեն Սիմոնյանն այդ մասին ասել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Մեր այցը Մոսկվա տեղի է ունենում Հայաստանի համար բարդ շրջանում: Սեպտեմբերի 13-ից Ադրբեջանը Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ագրեսիայի նոր փուլ է սկսել: Ադրբեջանի զինված ուժերը Հայաստանի տարածքի խորքում, մի քանի ուղղություններով ինտենսիվ գնդակոծել են ոչ միայն ՀՀ ԶՈւ դիրքերը, այլեւ քաղաքացիական ենթակառուցվածքների օբյեկտները: Ցավալի փաստ է. 207 զոհ ու վիրավորներ ունենք»,- նշել է Ալեն

ОДКБ не отреагировала оперативно и эффективно, заявил Ален Симонян - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Находящийся с официальным визитом в Москве спикер парламента Армении Ален Симонян заявил, что ОДКБ не смогла оперативно и эффективно отреагировать на агрессию против одного из своих членов, а «у Армении нет времени на долгосрочные решения по части безопасности».
Пресс-служба парламента сообщает, что Ален Симонян сказал об этом на встрече с Председателем Государственной Думы Федерального Собрания РФ Вячеславом Володиным.
«Наш визит в Москву проходит в сложный для Армении период. С 13 сентября Азербайджан начал новый виток агрессии против суверенной территории Республики Армения. Вооруженные силы Азербайджана интенсивно обстреливали не только позиции вооруженных сил Армении, но и объекты гражданской инфраструктуры в глубине территории Армении, по нескольким направлениям. Это печальный факт. У нас 207 убитых и раненые», - отметил Ален Симонян.