ՀԱՊԿ-ը օպերատիվ եւ արդյունավետ չի արձագանքել, ասել է Ալեն Սիմոնյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պաշտոնական այցով Մոսկվայում գտնվող Հայաստանի Ազգային Ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ասել է, որ ՀԱՊԿ-ը չի կարողացել իր անդամներից մեկի դեմ ագրեսիային օպերատիվ եւ արդյունավետ արձագանքել, իսկ «Հայաստանն անվտանգության մասով երկարաժամկետ լուծումների ժամանակ չունի»:
ԱԺ մամուլի ծառայությունից հայտնել են, որ Ալեն Սիմոնյանն այդ մասին ասել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Մեր այցը Մոսկվա տեղի է ունենում Հայաստանի համար բարդ շրջանում: Սեպտեմբերի 13-ից Ադրբեջանը Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ագրեսիայի նոր փուլ է սկսել: Ադրբեջանի զինված ուժերը Հայաստանի տարածքի խորքում, մի քանի ուղղություններով ինտենսիվ գնդակոծել են ոչ միայն ՀՀ ԶՈւ դիրքերը, այլեւ քաղաքացիական ենթակառուցվածքների օբյեկտները: Ցավալի փաստ է. 207 զոհ ու վիրավորներ ունենք»,- նշել է Ալեն

Yerevan /Mediamax/. Speaker of Armenia’s National Assembly Alen Simonyan, who is in Moscow on an official visit, said that the CSTO was unable to respond operatively and effectively to the aggression against one of its members, while "Armenia does not have time for long-term security solutions.”
Armenia’s National Assembly press service reported that Alen Simonyan said this during the meeting with the Chairman of the Russian State Duma Vyacheslav Volodin.
“Our visit to Moscow takes place in a difficult period for Armenia. From September 13, Azerbaijan started a new round of aggression against the sovereign territory of the Republic of Armenia. The armed forces of Azerbaijan intensively shelled not only the positions of the Armenian armed forces in several directions, but also the civil infrastructures deep in the territory of Armenia. It is a painful fact: we have 207 dead and wounded,” Alen Simonyan noted.