Երեւան: Մեդիամաքս: ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յենս Ստոլտենբերգն ասել է, որ չափազանց մտահոգված է հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած դեպքերի առնչությամբ:
Կառավարությունից հայտնում են, որ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ Նյու Յորքում կայացած հանդիպմանը Ստոլտենբերգը «կարեւորել է տարածաշրջանային խնդիրների` բանակցային եղանակով կարգավորման անհրաժեշտությունն ու այդ ուղղությամբ հետեւողական ջանքերի գործադրումը, այդ թվում` միջազգային գործընկերների աջակցությամբ»:
Նիկոլ Փաշինյանը տեղեկացրել է, որ սեպտեմբերի 13-ին Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկված լայնածավալ ագրեսիայի ընթացքում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից թիրախավորվել են 36 բնակավայրեր, ինչի հետեւանքով հայկական կողմն ունի զոհեր ու վիրավորներ նաեւ քաղաքացիական անձանց շրջանում:

Пашинян встретился с генсеком НАТО - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Генеральный секретарь НАТО Йенс Столтенберг отметил, что крайне обеспокоен событиями на армяно-азербайджанской границе.
Пресс-служба правительства сообщает, что на встрече с премьер-министром Армении Николом Пашиняном в Нью-Йорке Столтенберг «подчеркнул необходимость решения региональных проблем путем переговоров и последовательных усилий в этом направлении, в том числе при поддержке международных партнеров».
Премьер-министр проинформировал, что в ходе широкомасштабной агрессии Азербайджана против суверенной территории Армении 13 сентября, обстрелу азербайджанских вооруженных сил подверглись 36 населенных пунктов, в результате чего с армянской стороны есть жертвы и раненые также среди гражданского населения.