Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ու ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ նորանշանակ համանախագահ, Կովկասյան բանակցությունների հարցերով ավագ խորհրդական Ֆիլիպ Ռիքերը քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
ՀՀ ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ հանդիպմանը զրուցակիցներն անդրադարձել են տարածաշրջանային անվտանգությանը եւ կայունությանը վերաբերող մի շարք հարցերի, մտքեր փոխանակել Հայաստան-Ադրբեջան հարաբերությունների կարգավորման վերաբերյալ:
Կարեւորվել է ԱՄՆ՝ որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրի դերակատարությունը ԼՂ հակամարտության կարգավորման գործընթացում։

Мирзоян и Рикер обсудили вопросы региональной безопасности - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян и новоназначенный американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ, старший советник по переговорам на Кавказе Филип Рикер обсудили сегодня в Ереване широкий круг вопросов, связанных с нагорно-карабахской проблемой.
Пресс-служба МИД Армении сообщает, что собеседники затронули ряд вопросов, касающихся региональной безопасности и стабильности, обменялись мнениями по урегулированию армяно-азербайджанских отношений.
Была подчеркнута роль США как сопредседателя Минской группы ОБСЕ в процессе урегулирования нагорно-карабахского конфликта.