Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել Արման Իսրայելյանին Հյուսիս-Ատլանտյան պայմանագրի կազմակերպությունում (ՆԱՏՕ) Հայաստանի առաքելության ղեկավար նշանակելու մասին:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Գագիկ Հովհաննիսյանը հետ է կանչվել ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավարի պաշտոնից:
Արման Իսրայելյանը 52 տարեկան է, Հայաստանի ԱԳՆ-ում աշխատում է 1994 թվականից, ունի արտակարգ դեսպանորդ եւ լիազոր նախարարի դիվանագիտական աստիճան:
Տարբեր տարիներին աշխատել է ԱՄՆ-ում, Բելգիայում, Չինաստանում, Հնդկաստանում ՀՀ դեսպանություններում:
2008-2010թթ. ղեկավարել է ՀՀ ԱԳՆ սպառազինությունների վերահսկման և միջազգային անվտանգության վարչության ՆԱՏՕ-ի բաժինը:

Yerevan /Mediamax/. Based on the proposal of the Prime Minister of Armenia President Vahagn Khachaturyan signed a decree on appointing Arman Israyelyan Head of Armenia’s Mission to NATO.
With another decree Gagik Hovhnnisyan has been recalled from the position of the Head of Armenia’s Mission to NATO.
Arman Israyelyan is 52. He works in the Armenian Ministry of Foreign Affairs since 1994, has the diplomatic degree of Envoy Extraordinary and Minister Plenipotentiary.
In different years he worked in the Armenian embassies in the US, Belgium, China, India.
In 2008-2010 he headed the NATO Division of Arms Control and International Security Department of Armenia’s Foreign Affairs Ministry.
In 2018-2022 he was sent to the Armenian National Assembly as the head of the Foreign Relations Department.