Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը՝ ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հրամանագիր է ստորագրել Արման Իսրայելյանին Հյուսիս-Ատլանտյան պայմանագրի կազմակերպությունում (ՆԱՏՕ) Հայաստանի առաքելության ղեկավար նշանակելու մասին:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Գագիկ Հովհաննիսյանը հետ է կանչվել ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության ղեկավարի պաշտոնից:
Արման Իսրայելյանը 52 տարեկան է, Հայաստանի ԱԳՆ-ում աշխատում է 1994 թվականից, ունի արտակարգ դեսպանորդ եւ լիազոր նախարարի դիվանագիտական աստիճան:
Տարբեր տարիներին աշխատել է ԱՄՆ-ում, Բելգիայում, Չինաստանում, Հնդկաստանում ՀՀ դեսպանություններում:
2008-2010թթ. ղեկավարել է ՀՀ ԱԳՆ սպառազինությունների վերահսկման և միջազգային անվտանգության վարչության ՆԱՏՕ-ի բաժինը:

Назначен новый посол Армении в НАТО - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. По предложению премьер-министра президент Армении Ваагн Хачатурян подписал указ о назначении Армана Исраеляна главой миссии Армении при Организации Североатлантического договора (НАТО).
Другим указом президента Гагик Ованнисян отозван с должности главы армянской миссии при НАТО.
Арману Исраеляну 52 года, он работает в МИД Армении с 1994 года, имеет ранг Чрезвычайного посланника и Полномочного министра.
В различные годы работал в посольствах Армении в США, Бельгии, Китае, Индии.
С 2008 по 2010 годы занимал должность начальника отдела НАТО Управления по международной безопасности и контролю над вооружением МИД Армении.
С 2018 по 2022 годы был командирован в Национальное Собрание Армении в качестве начальника управления внешних связей.