Լիտվայի ԱԳ նախարար. Նորմալ չէ «Ռազմավարների պուրակ» տեսնելը
Երեւան: Մեդիամաքս: Լիտվայի արտգործնախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսն ասել է, որ 21-րդ դարում նորմալ չէ «Ռազմավարների պուրակ» տեսնելը:
Նա այս մասին նշել է Առաջին ալիքի հետ զրուցում՝ անդրադառնալով Բաքվում «Ռազմավարների պուրակի» բացմանը:
Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսն նշել է, որ Երեւան այցի ընթացքում իր կարծիքն ասել է Հայաստանի ղեկավարներին, ասելու է նաեւ Բաքու այցի ժամանակ:
«Այցելելու եմ Բաքու եւ նույն կարծիքն եմ հայտնելու: Ոչ մի զոհի նկատմամբ չի կարելի անմարդկային վերաբերմունք դրսեւորել եւ որեւէ բռնություն չպետք է փառաբանվի: Սա սկզբունք է, որին ես հավատարիմ եմ»,- ասել է Լիտվայի արտգործնախարարը:

Lithuanian FM: Witnessing a “War trophy park” is not normal
Yerevan /Mediamax/. Lithuania’s Foreign Minister Gabrielius Landsbergis has stated that it is not normal to witness a “War trophy park” in the 21st century.
He has made that remark in the interview with Armenian Public TV Channel, touching on the opening of the park in Baku.
Landsbergis has noted that he has shared this opinion with the Armenian leaders during the visit to Yerevan and he intends to do so during the visit to Baku too.
“I am going to visit Baku and express the same opinion. Disrespect toward any victim is unacceptable, and no violence should be glorified. This is a principle I believe,” said the Foreign Minister.