Երեւան: Մեդիամաքս: Փարիզում կայացած հանդիպմանը Հայաստանի եւ Ֆրանսիայի նախագահներ Արմեն Սարգսյանն ու Էմանյուել Մակրոնը քննարկել են իրավիճակը ղարաբաղյան հակամարտության գոտում:
«Արմեն Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Մակրոնին՝ նշելով, որ Հայաստանը բարձր է գնահատում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ Ֆրանսիայի եւ անձամբ նախագահ Մակրոնի ջանքերն ու դիրքորոշումը հակամարտության կարգավորման հարցում:
Ֆրանսիայի նախագահը մտահոգություն է հայտնել շարունակվող ռազմական գործողությունների եւ ստեղծված իրավիճակի առնչությամբ:
Նախագահները համակարծիք են եղել, որ հակամարտության խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի, եւ կարեւորել են հրադադարի հաստատման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման անհրաժեշտությունը», - ասված է պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:

Armen Sarkissian meets Emmanuel Macron
Yerevan /Mediamax/. Armenian President Armen Sarkissian and French President Emmanuel Macron have discussed the situation in Karabakh conflict zone.
“President Sarkissian has thanked President Macron and noted that Armenia highly values France’s efforts in its position of an OSCE Minsk Group co-chair as well as President Macron’s personal stance in the resolution of the conflict.
President Macron has also expressed concern with the ongoing military actions and ensuing situation.
Presidents Sarkissian and Macron have concurred that there is no alternative to a peaceful resolution and stressed the importance of implementing the agreements on ceasefire,” said the Armenian presidential press service.