Դավիթ Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել ֆրանսիական կողմին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը շնորհակալություն է հայտնել ֆրանսիական կողմին խնդրի կարգավորման ուղղությամբ կիրառվող ջանքերի եւ անկողմնակալ մոտեցման համար:
Դավիթ Տոնոյանն այսօր ընդունել է Ֆրանսիայի դեսպան Ջոնաթան Լաքոտին, որը վերահաստատել է ռազմական գործողությունները դադարեցնելու եւ բանակցությունների սեղանի շուրջ կողմերի նստելու ուղղությամբ ջանքեր գործադրելու ֆրանսիական կողմի պատրաստակամությունը:
Դեսպանի խնդրանքով նախարարը ներկայացրել է ռազմական գործողությունների տարածքում տիրող իրավիճակը եւ հնարավոր զարգացումերը:

David Tonoyan thanks the French side
Yerevan /Mediamax/. Armenian Defense Minister David Tonoyan thanked the French side for the efforts taken to resolve the issue and for the impartial approach.
Today, David Tonoyan received the Ambassador of France Jonathan Lacote, who reaffirmed the readiness of the French side to make efforts to cease hostilities and for the parties to sit at the negotiating table.
At the request of the French Ambassador, the David Tonoyan presented the situation in the zone of hostilities and possible developments.