ԱԳՆ խոսնակ․Միջազգային հանրությունն անվերապահորեն աջակցում է մեզ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանն այսօր ասել է, որ հայկական կողմն ունի միջազգային հանրության անվերապահ աջակցությունը, որը դատապարտում է ուժի կիրառումն ու տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության, անվտանգության խաթարմանն ուղղված քայլերը։
Աննա Նաղդալյանը նշել է, որ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարն ու վարչապետը հեռախոսազրույցներ են ունեցել միջազգային գործընկերների հետ։
«Հեռախոսազրույցները շարունակական կապ են միջազգային հանրության ներկայացուցիչների հետ՝ ներկայացնելու թե տեղում տիրող իրադրությունը, թե ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով տարածաշրջանի ապակայունացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերն ու դրանց վտանգները։ Մշտական կապ է պահպանվում ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների եւ համանախագահ երկրների ներկայացուցիչների հետ»,- ասել է ԱԳՆ խոսնակը։

МИД: Международное сообщество безоговорочно поддерживает Армению
Ереван /Медиамакс/. Пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян сказала сегодня, что армянская стороная пользуется безоговорочной поддержкой международного сообщества, которое осуждает применение силы и шаги, направленные на подрыв мира, стабильности и безопасности в регионе.
Анна Нагдалян отметила, что министр иностранных дел и премьер-министр Армении регулярно ведут телефонные беседы с международными партнерами.
«Они поддерживают связь с представителями международного сообщества для представления текущей ситуации, шагов и рисков для региональной дестабилизации в результате азербайджанской агрессии. Поддерживается постоянная связь с сопредседателями Минской группы ОБСЕ и представителями стран-сопредседателей», - сказала Анна Нагдалян.