ԱԳՆ խոսնակ․Միջազգային հանրությունն անվերապահորեն աջակցում է մեզ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանն այսօր ասել է, որ հայկական կողմն ունի միջազգային հանրության անվերապահ աջակցությունը, որը դատապարտում է ուժի կիրառումն ու տարածաշրջանում խաղաղության, կայունության, անվտանգության խաթարմանն ուղղված քայլերը։
Աննա Նաղդալյանը նշել է, որ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարն ու վարչապետը հեռախոսազրույցներ են ունեցել միջազգային գործընկերների հետ։
«Հեռախոսազրույցները շարունակական կապ են միջազգային հանրության ներկայացուցիչների հետ՝ ներկայացնելու թե տեղում տիրող իրադրությունը, թե ադրբեջանական ագրեսիայի հետեւանքով տարածաշրջանի ապակայունացման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերն ու դրանց վտանգները։ Մշտական կապ է պահպանվում ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահների եւ համանախագահ երկրների ներկայացուցիչների հետ»,- ասել է ԱԳՆ խոսնակը։

Yerevan /Mediamax/. The spokesperson of the Armenian Foreign Ministry, Anna Naghdalyan, stated today that the Armenian side has the unconditional support of the international community, which condemns the use of force and the steps aimed at disrupting peace, stability and security in the region.
Anna Naghdalyan noted that the Foreign Minister and the Prime Minister held telephone conversations with their international counterparts.
“The telephone conversations are a continuous communication with representatives of the international community, aimed at presenting both the situation on the ground and the steps taken to destabilize the region as a result of the Azerbaijani aggression and the danger these steps entail. We are in constant contact with the OSCE Minsk Group Co-Chairs and representatives of the Co-Chair countries,” she said.