Լիտվան պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանի զարգացման օրակարգին - Mediamax.am
Այդ մասին հոկտեմբերի 30-ին ասել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն ասել է Լիտվայի նորանշանակ դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեն:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանն ու Լիտվան արդյունավետ քաղաքական երկխոսություն ունեն, որը լավ հիմք է երկկողմ տնտեսական հարաբերություններին նոր թափ հաղորդելու համար:
Վարչապետն անդրադարձել է Հայաստան-Եվրամիություն գործընկերությանը եւ երախտագիտություն հայտնել Լիտվայի խորհրդարանին՝ ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացման համար:
Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեն ասել է, որ Հայաստանի կառավարությունը եւ Հայաստանի ժողովուրդը արժանի են ԵՄ երկրների կողմից քաջալերմանը, եւ Լիտվան պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանի զարգացման օրակարգին, ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացմանը, կիսվել ժողովրդավարական բարեփոխումների իր փորձով:

Литва готова поддержать повестку развития Армении - Mediamax.am
Об этом 30 октября заявила новоназначенная посол Литвы Инга Станите-Толочкиене на встрече с премьер-министром Армении Николом Пашиняном.
Согласно сообщению пресс-службы правительства, Никол Пашинян отметил, что Армения и Литва ведут эффективный политический диалог, что является хорошей основой для придания нового импульса двусторонним экономическим отношениям.
Премьер-министр коснулся партнерства Армения-Евросоюз и выразил благодарность парламенту Литвы за ратификацию Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве Армения-ЕС.
Инга Станите-Толочкиене подчеркнула, что правительство и народ Армении заслуживают поддержки стран Евросоюза, и Литва готова поддержать повестку развития Армении, развитие отношений между Арменией и ЕС, поделиться своим опытом демократических реформ.