Լիտվան պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանի զարգացման օրակարգին - Mediamax.am
Այդ մասին հոկտեմբերի 30-ին ասել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպմանն ասել է Լիտվայի նորանշանակ դեսպան Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեն:
Կառավարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանն ու Լիտվան արդյունավետ քաղաքական երկխոսություն ունեն, որը լավ հիմք է երկկողմ տնտեսական հարաբերություններին նոր թափ հաղորդելու համար:
Վարչապետն անդրադարձել է Հայաստան-Եվրամիություն գործընկերությանը եւ երախտագիտություն հայտնել Լիտվայի խորհրդարանին՝ ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վավերացման համար:
Ինգա Ստանիտե-Տոլոչկիենեն ասել է, որ Հայաստանի կառավարությունը եւ Հայաստանի ժողովուրդը արժանի են ԵՄ երկրների կողմից քաջալերմանը, եւ Լիտվան պատրաստակամ է աջակցել Հայաստանի զարգացման օրակարգին, ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացմանը, կիսվել ժողովրդավարական բարեփոխումների իր փորձով:

Yerevan /Mediamax/. Lithuania is ready to assist Armenia with the development agenda, the country’s newly appointed Ambassador to Armenia Inga Stanyte-Tolockiene said at the meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on October 30.
The Armenian government’s press service has said that at the meeting Nikol Pashinyan highlighted the productive political dialogue between the two countries and said it is a good basis for giving the bilateral economic relations a new impetus.
The Prime Minister also touched on the Armenia-EU cooperation and thanked the Lithuanian parliament for ratifying the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement (CEPA) between Armenia and the European Union.
Inga Stanyte-Tolockiene noted that the Armenian government and people deserve encouragement from the EU states and Lithuania is ready to assist with the development agenda and advancement of Armenia-EU relations and to share its experience with democratic reforms.