«Հայաստանում զգում եմ ինչպես տանը»,- ասել է Տուսկը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Եվրոպական խորհրդի նախագահ Դոնալդ Տուսկն այսօր ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ հանդիպմանն ասել է, որ «Հայաստանում զգում է ինչպես տանը»:
Արմեն Սարգսյանն էլ վստահություն հայտնել, որ նա մեծ բավականություն կստանա մեր երկիր կատարած այցից, հատկապես որ Հայաստանն այն երկիրն է, որը կիսում է եվրոպական արժեքները։
«Հայաստանը ոչ միայն համաձայնագիր է ստորագրել Եվրամիության հետ, այլեւ այն երկիրն է, որը, մասնավորապես, մշակութային առումով խորապես եվրոպական է եւ միշտ է այդպիսին եղել։ Ուստի, ավելի քան բնական է, որ ավելի մոտ ենք դառնում Եվրամիությանը։ Հայաստանը մշտապես եղել է եվրոպական արժեքների բնօրրան՝ սկսած մեր կրոնից, մշակույթից մինչեւ գրականություն ու երաժշտություն»,- նշել է նախագահը։

Donald Tusk: “I feel at home in Armenia” - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. President of the European Council Donald Tusk has noted he feels "at home in Armenia” at the meeting with Armenian President Armen Sarkissian today.
President Sarkissian said he hoped that Tusk would be gratified with the visit, especially given the fact that Armenia shares European values.
“Armenia is not only a country that signed an agreement with the European Union, but also a country that is and has always been deeply European in terms of culture. Therefore, coming closer to the EU is very natural for us. Armenia is a cradle of European values, from our religion and culture to literature and music,” noted the President.