Նախապատրաստվում է Սարգսյան-Պուտին նոր հանդիպում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Վլադիմիր Պուտինի հերթական հանդիպումը նախապատրաստման փուլում է։
Այս մասին այսօր Մոսկվայում ասել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն իր ռուսաստանյան պաշտոնակից Սերգեյ Լավրովի հետ բանակացությունների ավարտին։
«Այս պահին բանակացություններ են ընթանում Հայաստանի նախագահի Ռուսաստան պաշտոնական այց կատարելու վերաբերյալ»,- ասել է նա։
Անդրադառնալով Լեռնային Ղարաբաղի խնդրին՝ Սերգեյ Լավրովը ասել է, որ Ռուսաստանն ամերիկացի եւ ֆրանսիացի համանախագահների հետ միասին կշարունակի այնպիսի քայլեր ձեռնարկել, որոնք կնպաստեն ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործմանը։
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձեւաչափին այլընտրանք չկա»,- ընդգծել է Սերգեյ Լավրովը։
Էդվարդ Նալբանդյանն էլ նշել է, որ «Հայաստանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հետ միասին կշարունակի ջանքերը՝ ուղղված խնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորմանը եւ բանակցային գործընթացի առաջմղմանը»։

Готовится новая встреча в Саргсян-Путин - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В процессе подготовки находится очередная встреча президентов Армении и России Сержа Саргсяна и Владимира Путина.
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян сказал об этом сегодня по итогам переговоров со своим российским коллегой Сергеем Лавровым.
«На данный момент идет подготовка официального визита президента Армении в Россию», - сказал он.
Говоря о вопросе Нагорного Карабаха, Сергей Лавров сказал, что Россия вместе с американским и французским сопредседателями продолжит принимать меры по
реализации достигнутых договоренностей.
«Альтернативы нынешнему формату работы сопредседателей Минской группы ОБСЕ не существует», - подчеркнул Сергей Лавров.
Эдвард Налбандян, в свою очередь, отметил, что «Армения вместе с сопредседателями Минской группы ОБСЕ будет продолжать усилия, направленные на исключительно мирное урегулирование конфликта и продвижение мирного процесса».