Նախապատրաստվում է Սարգսյան-Պուտին նոր հանդիպում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի եւ Ռուսաստանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի եւ Վլադիմիր Պուտինի հերթական հանդիպումը նախապատրաստման փուլում է։
Այս մասին այսօր Մոսկվայում ասել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն իր ռուսաստանյան պաշտոնակից Սերգեյ Լավրովի հետ բանակացությունների ավարտին։
«Այս պահին բանակացություններ են ընթանում Հայաստանի նախագահի Ռուսաստան պաշտոնական այց կատարելու վերաբերյալ»,- ասել է նա։
Անդրադառնալով Լեռնային Ղարաբաղի խնդրին՝ Սերգեյ Լավրովը ասել է, որ Ռուսաստանն ամերիկացի եւ ֆրանսիացի համանախագահների հետ միասին կշարունակի այնպիսի քայլեր ձեռնարկել, որոնք կնպաստեն ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործմանը։
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձեւաչափին այլընտրանք չկա»,- ընդգծել է Սերգեյ Լավրովը։
Էդվարդ Նալբանդյանն էլ նշել է, որ «Հայաստանը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի հետ միասին կշարունակի ջանքերը՝ ուղղված խնդրի բացառապես խաղաղ կարգավորմանը եւ բանակցային գործընթացի առաջմղմանը»։

Sargsyan-Putin meeting to be scheduled - Mediamax.am
Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian made that announcement in the end of the negotiations with his Russian counterpart Sergey Lavrov in Moscow today.
“At this moment, talks are underway regarding an official visit of Armenian President to Russia,” he said.
Touching upon the Nagorno-Karabakh issue, Sergey Lavrov said that Russia will continue taking actions that promote implementations of the reached agreements together with the American and French Co-Chairs.
“There is no alternative to the OSCE Minsk Group,” Sergey Lavrov stressed.
Edward Nalbandian noted, “Armenia will continue working with the OSCE Minsk Group towards the exclusively peaceful settlement of the conflict and advance of the negotiation process.”