Շտայնմայերը Երեւանում հանդիպել է քաղհասարակության հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Ֆրանկ-Վալտեր Շտայնմայերն այսօր այցելել է ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակ, որտեղ հանդիպել է նաեւ քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ։
«ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակը սերտորեն համագործակցում է Հայաստանում պետական կառույցների ու քաղաքացիական հասարակության հետ եւ ողջունում է գործող նախագահի այս այցը››,- ասել է ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Արգո Ավակովը։
Նրա խոսքով՝ քաղաքացիական հասարակությունը կարեւոր դերակատարում ունի Հայաստանում ընտրական գործընթացի նկատմամբ հանրային վստահության բարձրացման, ոստիկանություն-հասարակություն գործընկերության բարելավման, ինչպես նաեւ կանանց ու երիտասարդության ներգրավվածության եւ զանգվածային լրատվամիջոցների ազատության խթանման գործում:
ԵԱՀԿ գործող նախագահն իր գնահատանքն է հայտնել բոլոր երեք հարթություններում գրասենյակի գործունեության վերաբերյալ:

Steinmeier meets with civil society representatives in Yerevan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. OSCE Chairperson-in-Office and German Foreign Minister Frank-Walter Steinmeier visited the premises of the OSCE Office in Yerevan today, where he also met with civil society representatives.
“The Office in Yerevan is closely co-operating with state structures and civil society in Armenia and welcomes this visit by the Chairperson-in-Office,” said  Head of the OSCE Office in Yerevan, Argo Avakov.
According to him, civil society plays an important role in enhancing public confidence in the electoral process, improving police-public partnership as well as promoting women and youth engagement and the freedom of the media in Armenia.
The Chairperson-in-Office underlined his appreciation for the Office’s activities in all three dimensions and commended its good co-operation with Armenian institutions.