Սարգսյանը ցավակցել է Էրդողանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին՝ հունիսի 28-ին Ստամբուլում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ:
«ՀՀ նախագահը խստորեն դատապարտել է այդ ահաբեկչական գործողությունը, խորին ցավակցություն հայտնել զոհվածների հարազատներին, իսկ վիրավորներին մաղթել շուտափույթ ապաքինում»,- հայտնում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Նշենք, որ Ստամբուլի Աթաթուրքի անվան օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության հետեւանքով զոհվել է 41 մարդ: ՀՀ ԱԳՆ-ի հաղորդմամբ՝ զոհերի թվում հայեր չկան:

Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян направил сегодня телеграмму президенту Турции Реджепу Тайипу Эрдогану, в которой выразил соболезнования в связи с терактом, произошедшим в Стамбуле 28 июня.
«Президент Армении строго осудил террористический акт, выразив глубочайшие соболезнования родным погибших, а раненым пожелал скорейшего выздоровления», - сообщает пресс-служба президента Армении.
Отметим, что в результате теракта в стамбульском аэропорту имени Ататюрка погиб 41 человек. Как сообщает МИД Армении, среди жертв армян нет.