Սարգսյանը ցավակցել է Էրդողանին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանին՝ հունիսի 28-ին Ստամբուլում տեղի ունեցած ահաբեկչության կապակցությամբ:
«ՀՀ նախագահը խստորեն դատապարտել է այդ ահաբեկչական գործողությունը, խորին ցավակցություն հայտնել զոհվածների հարազատներին, իսկ վիրավորներին մաղթել շուտափույթ ապաքինում»,- հայտնում են ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Նշենք, որ Ստամբուլի Աթաթուրքի անվան օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության հետեւանքով զոհվել է 41 մարդ: ՀՀ ԱԳՆ-ի հաղորդմամբ՝ զոհերի թվում հայեր չկան:

Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan sent a letter of sympathy to President of Turkey Recep Tayyip Erdogan on the account of the terror attack that took place on June 28 in Istanbul.
“President of Armenia strongly condemned this act of terrorism, offered his deep condolences to the families of those killed in the attack, and wished quick recovery to the injured,” Armenian presidential press service informs.
It is worth noticing that 41 people were killed in the terror attack at Ataturk Airport in Istanbul. According to Armenian MFA, there are no Armenians among victims of the explosion.