Կայացել է ՀՀ-ԵՄ բանակցությունների հերթական փուլը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունիսի 21-22-ին Բրյուսելում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական միության միջեւ նոր շրջանակային համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների չորրորդ փուլը։
Ըստ ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայության, քննարկվել են համաձայնագրի նախագծի քաղաքական երկխոսության, բարեփոխումների, արդարադատություն եւ ազատությունների բաժինների դրույթները։
Բանակցությունների վերջում տեղի է ունեցել լիագումար նիստ, որի ընթացքում կողմերն ամփոփել են քաղաքական, ոլորտային համագործակցության, առեւտրի ու ներդրումների բաժինների շուրջ բանակցությունների արդյունքները եւ նախանշել հաջորդ փուլի քննարկումների շրջանակը։

Состоялся очередной этап переговоров Армения-ЕС - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Четвертый этап переговоров вокруг нового рамочного соглашения между Арменией и Евросоюзом состоялся в Брюсселе 21-22 июня.
Как сообщает пресс-служба МИД Армении, обсуждались положения разделов соглашения, касающихся политического диалога, реформ, правосудия и свобод.
По итогам переговоров состоялось пленарное заседание, в ходе которого стороны подвели итоги политического и секторального сотрудничества, обобщили результаты переговоров вокруг разделов по торговле и инвестициям и наметили повестку следующего этапа.