Կայացել է ՀՀ-ԵՄ բանակցությունների հերթական փուլը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունիսի 21-22-ին Բրյուսելում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության եւ Եվրոպական միության միջեւ նոր շրջանակային համաձայնագրի շուրջ բանակցությունների չորրորդ փուլը։
Ըստ ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայության, քննարկվել են համաձայնագրի նախագծի քաղաքական երկխոսության, բարեփոխումների, արդարադատություն եւ ազատությունների բաժինների դրույթները։
Բանակցությունների վերջում տեղի է ունեցել լիագումար նիստ, որի ընթացքում կողմերն ամփոփել են քաղաքական, ոլորտային համագործակցության, առեւտրի ու ներդրումների բաժինների շուրջ բանակցությունների արդյունքները եւ նախանշել հաջորդ փուլի քննարկումների շրջանակը։

Yerevan /Mediamax/. The fourth round of negotiations on a new framework agreement between Armenia and the European Union took place in Brussels on June 21-22.
According to Armenian Foreign Ministry press service, political dialogue, reforms, freedoms and justice provisions of the draft agreement were discussed.
Plenary session was held at the end of the negotiations, during which the sides summed up the results of talks on political and sectorial cooperation, trade and investment divisions and outlined the scope of the next round of negotiations to be held in Yerevan this fall.