Բուհերում դասերի մեկնարկը տրվելու է սեպտեմբերի 15-ից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 1-ին դասապրոցեսը կմեկնարկի բակալավրիատի առաջին կուրսի ուսանողների համար, իսկ մյուս բոլոր ուսանողների համար դասերի մեկնարկը տրվելու է սեպտեմբերի 15-ից:
Այս մասին տեղեկացրել է Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Նա ասել է, որ բուհերի ղեկավարների հետ հանդիպման արդյունքում արձանագրվել է, որ բուհերը ինքնուրույն են որոշելու դասապրոցեսի կազմակերպման եղանակը` այն իրականացնելով հիբրիդային եղանակով` առկա եւ հեռավար:
Մանրամասները բուհերը կհրապարակեն իրենց կայքերում եւ դասացուցակի մասին կհայտնեն լրացուցիչ:
«Սիրելի ուսանողներ եւ դասախոսներ, հակահամաճարակային կանոնների որակյալ պահպանումը դասապրոցեսի անընդհատության ապահովման գրավականն է: Այս ամենին պատշաճ չվերաբերվելու դեպքում սահմանափակումներն անխուսափելի են», - նշել է Արայիկ Հարությունյանը:

Armenian universities to reopen on September - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Minister of Education, Science, Culture and Sport Arayik Harutyunyan has announced that the educational process will be launched on September 1 for the students earning bachelor’s degree and on September 15 for all other students.
According to Harutyunyan, the ministry representatives have met heads of higher education institutions and agreed that universities will organize the educational process independently, combining traditional methods with distance learning.
The universities will release more details on their websites and publish the timetable later.
“Dear students and teachers, proper adherence to safety rules is the guarantee of continuous educational process. Reintroduction of restrictions cannot be avoided if you do not take the situation seriously,” said Arayik Harutyunyan.