Բուհերում դասերի մեկնարկը տրվելու է սեպտեմբերի 15-ից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Սեպտեմբերի 1-ին դասապրոցեսը կմեկնարկի բակալավրիատի առաջին կուրսի ուսանողների համար, իսկ մյուս բոլոր ուսանողների համար դասերի մեկնարկը տրվելու է սեպտեմբերի 15-ից:
Այս մասին տեղեկացրել է Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը:
Նա ասել է, որ բուհերի ղեկավարների հետ հանդիպման արդյունքում արձանագրվել է, որ բուհերը ինքնուրույն են որոշելու դասապրոցեսի կազմակերպման եղանակը` այն իրականացնելով հիբրիդային եղանակով` առկա եւ հեռավար:
Մանրամասները բուհերը կհրապարակեն իրենց կայքերում եւ դասացուցակի մասին կհայտնեն լրացուցիչ:
«Սիրելի ուսանողներ եւ դասախոսներ, հակահամաճարակային կանոնների որակյալ պահպանումը դասապրոցեսի անընդհատության ապահովման գրավականն է: Այս ամենին պատշաճ չվերաբերվելու դեպքում սահմանափակումներն անխուսափելի են», - նշել է Արայիկ Հարությունյանը:

Занятия в вузах Армении начнутся с 15 сентября - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. С 1 сентября в вузах Армении учебный процесс начнется для студентов первого курса бакалавриата. Для остальных студентов занятия начнутся 15 сентября.
Об этом сообщил министр образования, науки, культуры и спорта Армении Араик Арутюнян.
Он отметил, что по итогам встречи с ректорамибыло решено, что высшие учебные заведения будут самостоятельно решать вопрос организации учебного процесса, осуществляя его в гибридном режиме – очно и удаленно.
Подробности будут опубликованы на сайтах вузов, о графике занятий будет сообщено дополнительно.
«Дорогие студенты и преподаватели, качественное соблюдение мер против пандемии - гарантия непрерывности учебного процесса. При несоблюдении их должным образом ограничения неизбежны», - отметил Араик Арутюнян.