Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՌԴ ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատարին - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր ընդունել է ՌԴ ցամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատար, բանակի գեներալ Օլեգ Սալյուկովին և Լեռնային Ղարաբաղում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կիրիլ Կուլակովին։
ՊՆ հաղորդագրության մեջ ասված է.
«Քննարկվել են հայ-ադրբեջանական սահմանին և Լեռնային Ղարաբաղում՝ խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակը, առկա խնդիրները, Լեռնային Ղարաբաղում իրականացվող ՌԴ խաղաղապահ առաքելության արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
Սուրեն Պապիկյանն ընդգծել է 2020 թ. նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերի անշեղ կատարման անհրաժեշտությունը և կարևորել Լաչինի միջանցքի շուտափույթ ապաշրջափակմանն ուղղված ջանքերի գործադրումը:
Պաշտպանության նախարարը ներկայացրել է սահմանների երկայնքով Ադրբեջանի ԶՈՒ տեղաշարժերի և կուտակումների, պարբերաբար իրականացրած սադրանքների, հայկական դիրքերի ուղղությամբ հրաձգության և դրան զուգահեռ ապատեղեկատվության հաճախակի տարածման վերաբերյալ տվյալներ»:

Suren Papikyan receives Commander-in-Chief of Russia’s Land Forces - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Minister of Defense of Armenia Suren Papikyan received today the Commander-in-Chief of the Land Forces of the Russian Federation, General of the Army Oleg Salyukov, and the newly appointed Commander of the Russian Peacekeeping Contingent in Nagorno-Karabakh, Major General Kirill Kulakov.
The Ministry of Defense said in a news release:
“During the meeting the current situation on the Armenian-Azerbaijani border, around Nagorno Karabakh and the operational situation and existing issues in the area of responsibility of the Russian peacekeeping contingent, as well as a number of issues aimed at increasing the effectiveness of the Russian peacekeeping mission in Nagorno Karabakh were discussed.
Suren Papikyan emphasized the importance of the unconditional implementation of all the provisions of the trilateral statement of November 9, 2020, and highlighted the need for efforts aimed at unblocking the Lachin Corridor as soon as possible.
The Minister of Defense briefed on the movements and concentration of Azerbaijani armed forces along the borders, regular provocations, and shootings targeting Armenian combat outposts, as well as parallel to this, the frequent dissemination of disinformation.”