Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Զինված ուժերի բարձրագույն սպայակազմին է ներկայացրել գլխավոր շտաբի նորանշանակ պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Էդվարդ Ասրյանին:
Փաշինյանը նշել է, որ որոշակի օրենսդրական փոփոխություններ են տեղի ունեցել, եւ Գլխավոր շտաբի պետն օրենքի ուժի մեջ մտնելու պահից նաեւ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ է լինելու:
«Այս որոշումը կայացրել ենք՝ վերլուծելով վերջին տարիներին տեղի ունեցած մի շարք իրադարձություններ, այդ թվում՝ պաշտպանության նախարարություն-Գլխավոր շտաբի աշխատանքային գործակցության հարցերը: Ուզում եմ հույս հայտնել, որ այդ որոշման կատարման արդյունքում մեր աշխատանքի արդյունավետությունը Զինված ուժերի, բանակի բարեփոխումների ոլորտում էլ ավելի արդյունավետ կլինի»,- ասել է Փաշինյանը:

Пашинян представил новоназначенного начальника Генштаба - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян представил сегодня высшему офицерскому составу новоназначенного начальника Генрального штаба Вооруженных сил Эдварда Асряна.
Пашинян отметил, что были внесены некоторые законодательные изменения, и с момента вступления в силу закона начальник Генштаба станет также первым заместителем министра обороны.
«Мы приняли это решение, проанализировав ряд событий последних лет, в том числе вопросы рабочего взаимодействия между министерством обороны и Генеральным штабом. Хочу выразить надежду, что в результате реализации этого решения эффективность реформ в Вооруженных силах повысится», - сказал премьер.