Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը եւ ԼՂ հակամարտության գոտում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը այսօր տեղի ունեցած հանդիպմանը խոսել են փոխգործակցության մի շարք խնդիրների մասին։
Ինչպես հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը՝ Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհակալություն հայտնել է Ռուստամ Մուրադովին՝ գերիների փոխանակման գործընթացում ակտիվ դերակատարում ունենալու, անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքներին աջակցելու համար եւ նշել ռուսական խաղաղապահ զորախմբի գործունեության արդյունավետությունը։
Վաղարշակ Հարությունյանը նշել է, որ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանման համար անհրաժեշտ է ապահովել իրականացվող քայլերի շարունակականությունը։

Yerevan /Mediamax/. Defense Minister of Armenia Vagharshak Harutyunyan and Commander of Russian peacekeeping forces in Artsakh, Lieutenant General Rustam Muradov have held a meeting today and discussed a number of cooperation matters.
The press service of the Defense Ministry has sad that Vagharshak Harutyunyan has thanked Rustam Muradov for active involvement in exchange of POWs and support in the search for missing persons and highlighted the efficiency of the work of Russian peacekeepers.
Vagharshak Harutyunyan has also noted that adherence to reached agreements requires consistency in implementation.