Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը եւ ԼՂ հակամարտության գոտում տեղակայված ՌԴ խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը այսօր տեղի ունեցած հանդիպմանը խոսել են փոխգործակցության մի շարք խնդիրների մասին։
Ինչպես հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը՝ Վաղարշակ Հարությունյանը շնորհակալություն հայտնել է Ռուստամ Մուրադովին՝ գերիների փոխանակման գործընթացում ակտիվ դերակատարում ունենալու, անհայտ կորածների որոնողական աշխատանքներին աջակցելու համար եւ նշել ռուսական խաղաղապահ զորախմբի գործունեության արդյունավետությունը։
Վաղարշակ Հարությունյանը նշել է, որ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների պահպանման համար անհրաժեշտ է ապահովել իրականացվող քայլերի շարունակականությունը։

Министр обороны Армении встретился с командующим миротворцев - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян встретился сегодня в Ереване с командующим российским миротворческим контингентом, дислоцированным в зоне нагорно-карабахского конфликта, генерал-лейтенантом Рустамом Мурадовым.
Как сообщает пресс-служба минобороны, Вагаршак Арутюнян поблагодарил Рустама Мурадова за активное участие в процессе обмена пленными, поддержку процесса поиска пропавших без вести и отметил эффективность деятельности российских миротворческих сил.
Вагаршак Арутюнян отметил, что для сохранения достигнутых договоренностей необходимо обеспечить непрерывность предпринимаемых шагов.