Դավիթ Տոնոյան. Ադրբեջանի համար սարսափելի հետեւանքներ են լինելու - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այսօր պատասխանել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարին, ով ասել էր, թե «Հայաստանի գործողությունների պատճառով մարտական գործողությունների գոտին ընդլայնվելու է»։
«Վարդենիսի շրջանի բնակավայրերը հրետակոծվել են՝ ծանր հրետանիով եւ անօդաչու թռչող սարքերով։ Եթե դա իր համար դեռեւս մարտական գոտու ընդլայնում չէ, թող մասնագետները դրա եզրակացություններն անեն»,- ասել է նախարարը։
Դավիթ Տոնոյանը շեշտել է, որ Հայաստանի տարածքից Ադրբեջանի տարածք հեռահար հրետակոծություն կամ հրթիռների օգտագործում դեռեւս չի իրականացվել։
«Եթե Ադրբեջանի զինված ուժերի կամ ռազմաքաղաքական ղեկավարության համար Ստեփանակերտը, Մարտունին, Հադրութը, Մարտակերտը եւ այլ բնակավայրերը թույլատրելի մարտական գործողությունների անցկացման վայր են, ապա մեր Պաշտպանության բանակի, Արցախի զինված ուժերի արհեստավարժ, հմուտ ստորաբաժանումները շատ կտրուկ պատասխանում են, ու Ադրբեջանի համար սարսափելի հետեւանքներ են լինելու»,- ասել է նախարարը։

Ереван/Медиамакс/. Министр обороны Армении Давид Тоноян ответил сегодня министру обороны Азербайджана, заявившему, что «из-за действий Армении зона боевых действий будет расширена».
«Населенные пункты Варденисского района были обстреляны тяжелой артиллерией и беспилотниками. Если это для него пока еще не расширение боевой зоны, то пусть эксперты делают заключения», - сказал министр.
Давид Тоноян подчеркнуд, что Азербайджан пока не подвергался дальнему артиллерийскому или ракетному обстрелу с территории Армении.
«Если для вооруженных сил и военно-политического руководства Азербайджана Степанакерт, Мартуни, Гадрут, Мартакерт и другие населенные пункты являются допустимым местом ведения боевых действий, то профессиональные подразделения Армии обороны очень резко на это отвечают, и для Азербайджана будут ужасные последствия», - сказал министр.