Հակառակորդը մեկ օրում 130 զինծառայող է կորցրել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն այսօր ասել է, որ հակառակորդը վերջին 24 ժամվա ընթացքում իր տապալված հարձակվողական գործողությունների արդյունքում կորցրել է 130 զինծառայող եւ ունեցել է շուրջ 200 վիրավոր:
Այդ ընթացքում հայկական զինված ուժերի կողմից խոցվել է 29 տանկ եւ 3 «ՏՕՍ» ծանր հրանետային համակարգ, 1 «Սմերչ» համազարկային կայանք, 11 ԱԹՍ:
«Հակառակորդն անդադար փորձում է ինչ-որ գործողություններ իրականացնել, մեր զինված ուժերը ոչ միայն զուտ պաշտպանվում են, այլեւ պատասխանում են իրենց գործողություններով», - ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Enemy suffers 130 casualties in 24 hours
Yerevan /Mediamax/. Representative of the Armenian Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan stated today that as a result of its failed offensive operations, the enemy has lost 130 servicemen and had 200 wounded in the last 24 hours.
During this time, Armenian Armed Forces have hit 29 tanks and 3 TOS multiple rocket launchers, 1 Smerch heavy multiple rocket launcher and 11 UAVs.
“The enemy is constantly trying to carry out some actions. Our Armed Forces are not merely defending themselves, but also responding with their actions,” Artsrun Hovhannisyan said.