Երեւան: Մեդիամաքս: Հուլիսի 23-ին ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացել է հուլիսի 14-ին ծանր վիրավորում ստացած, 2001թ. ծնված ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Բագրատի Մուրադյանը:
«Շարքային Արթուր Մուրադյանը ծանր վիրավորում էր ստացել ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, տեղափոխվել էր ՊՆ ԿԿԶՀ եւ գտնվում էր ծայրահեղ ծանր վիճակում: Չնայած զինվորական հոսպիտալի բժիշկների գործադրած ջանքերին՝ Արթուր Մուրադյանի կյանքը փրկել չի հաջողվել:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն եւ զորակցություն է հայտնում Արթուր Մուրադյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին եւ ծառայակիցներին»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրությունում:

Скончался тяжело раненный в Тавуше солдат - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сегодня в Центральном клиническом госпитале минобороны Армении скончался получивший 14 июля тяжелое ранение солдат срочной службы Артур Багратович Мурадян (2001г. рождения).
«Рядовой Артур Мурадян получил тяжелое ранение на оборонительном участке одной из дислоцированных в северо-восточном направлении Армении воинских частей. Он был доставлен в ЦКГ МО и находился в крайне тяжелом состоянии. Несмотря на все усилия врачей военного госпиталя, жизнь Артура Мурадяна спасти не удалось.
Министерство обороны Армении выражает глубокие соболезнования и поддержку членам семьи, родным и сослуживцам Артура Мурадяна»,- отмечается в сообщении минобороны.