Երեւան: Մեդիամաքս: Հուլիսի 23-ին ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալում մահացել է հուլիսի 14-ին ծանր վիրավորում ստացած, 2001թ. ծնված ժամկետային զինծառայող, շարքային Արթուր Բագրատի Մուրադյանը:
«Շարքային Արթուր Մուրադյանը ծանր վիրավորում էր ստացել ՀՀ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, տեղափոխվել էր ՊՆ ԿԿԶՀ եւ գտնվում էր ծայրահեղ ծանր վիճակում: Չնայած զինվորական հոսպիտալի բժիշկների գործադրած ջանքերին՝ Արթուր Մուրադյանի կյանքը փրկել չի հաջողվել:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը խորին ցավակցություն եւ զորակցություն է հայտնում Արթուր Մուրադյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին եւ ծառայակիցներին»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Private Artur Muradyan (born in 2001) who was severely wounded during hostilities on July 14, passed away at the Central Clinical Military Hospital of the Ministry of Defense today.
“Private Artur Muradyan was severely wounded at the guard post of one of the military units located in the north-eastern direction of Armenia. He was transferred to the Central Clinical Military Hospital of the Ministry of Defense and was in an extremely serious condition. Despite all their efforts, doctors couldn’t save Arthur Muradyan's life.
The Armenian Ministry of Defense expresses deep condolences and support to the members of Arthur Muradyan's family, his relatives and colleagues,” the Defense Ministry said in a statement.