Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում իր աշխատանքն է սկսել AK-103 «Կալաշնիկով»
Ձեռնարկությունը հիմնվել է «Նեյտրոն ԳԱՄ» ՓԲԸ-ի եւ ռուսական «Կալաշնիկով» կոնցեռնի համագործակցության պայմանագրի հիման վրա:
Ս.թ. հունիսին Ռուսաստանի ռազմատեխնիկական համագործակցության դաշնային ծառայության մամուլի խոսնակ Մարիա Վորոբյովան ասել էր, որ Հայաստանում տարեկան կարող է արտադրվել մինչեւ 50 000 միավոր «Կալաշնիկով»
ինքնաձիգ:
Ինքնաձիգները շուտով կմատակարարվեն ՀՀ Զինված ուժեր: Ապագայում արտադրանքը նաեւ արտահանվելու է:
Banak.info-ն հայտնում է, որ «Նեյտրոն ԳԱՄ» ՓԲԸ-ն ՀՀ Զինված ուժերին նվիրաբերել է 170 000 դոլար՝ կորոնավիրուսի ախտորոշման լաբորատոր նյութեր, թեստեր, պաշտպանիչ դիմակներ, ՊՇՌ լաբորատորիայի աշխատանքի համար անհրաժեշտ պարագաներ եւ ծախսանյութեր ձեռք բերելու նպատակով:

В Армении стартовало производство автоматов AK-103 - Mediamax.am
Предприятие основано на основании договора о сотрудничестве между ЗАО «Нейтрон ГАМ» и российским концерном «Калашников».
В июне этого года пресс-секретарь Федеральной службы по военно-техническому сотрудничеству России Мария Воробьева заявила, что Армения ежегодно сможет выпускать до 50 000 единиц автоматов Калашникова в год.
Вскоре автоматы будут поставлены в Вооруженные силы Армении. В дальнейшем планиурется экспортировать продукцию.
Banak.info сообщает, что ЗАО «Нейтрон ГАМ» пожертвовалл 170 000 долларов и Вооруженные силами Армении для приобретения лабораторных материалов для диагностики коронавируса, тестов, защитных масок, оборудования и расходных материалов для работы ПЦР-лаборатории.