Կիպրոսի պաշտպանության նախարարը եռօրյա այցով Հայաստանում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 12-14-ը պաշտոնական այցով Երեւանում է Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Սավաս Անգելիդիսի գլխավորած պատվիրակությունը։
ՊՆ-ում նշել են, որ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ու Սավաս Անգելիդիսն այսօր ամփոփել են ռազմական եւ ռազմատեխնիկական բնագավառում երկկողմ համագործակցության նախորդ տարվա արդյունքները եւ նախանշվել 2019թ. համագործակցության հիմնական ուղղությունները։
Քննարկվել են նաեւ միջազգային եւ տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներին առնչվող հարցեր, Հայաստանի եւ Կիպրոսի մասնակցությամբ բազմակողմ ձեւաչափով համագործակցության հնարավորությունները։
Նախարարները ստորագրել են Հայաստանի եւ Կիպրոսի նախարարությունների միջեւ պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության 2019թ. ծրագիրը։

Министр обороны Кипра прибыл с трехдневным визитом в Армению - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. 12-14 февраля с официальным трехдневным визитом в Ереване находится делегация, возглавляемая министром обороны Кипра Саввасом Ангелидисом.
В армянском оборонном ведомстве отметили, что министр обороны Армении Давид Тоноян и Саввас Ангелидис подвели сегодня итоги двустороннего сотрудничества в военной и военно-технической сферах прошлого года и наметили основные направления сотрудничества в 2019г.
Министры обсудили также вопросы международной и региональной безопасности, а также возможности сотрудничества в многостороннем формате с участием Армении и Кипра.