Կիպրոսի պաշտպանության նախարարը եռօրյա այցով Հայաստանում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Փետրվարի 12-14-ը պաշտոնական այցով Երեւանում է Կիպրոսի պաշտպանության նախարար Սավաս Անգելիդիսի գլխավորած պատվիրակությունը։
ՊՆ-ում նշել են, որ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ու Սավաս Անգելիդիսն այսօր ամփոփել են ռազմական եւ ռազմատեխնիկական բնագավառում երկկողմ համագործակցության նախորդ տարվա արդյունքները եւ նախանշվել 2019թ. համագործակցության հիմնական ուղղությունները։
Քննարկվել են նաեւ միջազգային եւ տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներին առնչվող հարցեր, Հայաստանի եւ Կիպրոսի մասնակցությամբ բազմակողմ ձեւաչափով համագործակցության հնարավորությունները։
Նախարարները ստորագրել են Հայաստանի եւ Կիպրոսի նախարարությունների միջեւ պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության 2019թ. ծրագիրը։

Cypriot Defense Minister arrives in Armenia for a three-day visit - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. A delegation from Cyprus, headed by Defense Minister Savvas Angelides, has arrived in Armenia for an official three-day visit.
Armenian Defense Ministry said that Defense Minister Davit Tonoyan and his Cypriot counterpart Savvas Angelides summed up the results of last year’s bilateral cooperation in the military and the military-technical sectors and outlined the main areas of collaboration for 2019.
The parties discussed the matters of global and regional security and the possibilities for cooperation in multilateral format.
Tonoyan and Angelides also signed the agreement on the program for bilateral cooperation between Armenian and Cypriot defense ministries for 2019.