Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հարավ-արեւմտյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի դիմաց` միջդիրքային տարածքում, ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողները հայտնաբերել են ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ:
ՀՀ ՊՆ-ում նշել են, որ ըստ օպերատիվ-հետախուզական տվյալների՝ վերոնշյալ զինծառայողը Ադրբեջանի զինված ուժերի կապիտան է, վաշտի հրամանատար, որը զորամասում տեղի ունեցած հանցագործությունից հետո դիմել է փախուստի:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր պատրաստակամությունն է հայտնում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ զինծառայողի դին ադրբեջանական կողմին փոխանցելու հարցում:

Обнаружен труп азербайджанского офицера - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сегодня утром на юго-восточном направлении госграницы Армении армянские военнослужащие обнаружиили в межпозиционной зоне труп военнослужащего Вооруженных сил Азербайджана.
В министерстве обороны Армении отметили, что согласно оперативно-разведывательным данным, военнослужащий является капитаном, командиром роты, который совершил побег после случившегося в воинской части преступления.
Министерство обороны Армении выразило готовность при посредничестве Международного комитета Красного креста передать труп военнослужащего азербайджанской стороне.