Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հարավ-արեւմտյան հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի դիմաց` միջդիրքային տարածքում, ՀՀ զինված ուժերի զինծառայողները հայտնաբերել են ադրբեջանական զինված ուժերի զինծառայողի դիակ:
ՀՀ ՊՆ-ում նշել են, որ ըստ օպերատիվ-հետախուզական տվյալների՝ վերոնշյալ զինծառայողը Ադրբեջանի զինված ուժերի կապիտան է, վաշտի հրամանատար, որը զորամասում տեղի ունեցած հանցագործությունից հետո դիմել է փախուստի:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունն իր պատրաստակամությունն է հայտնում Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ զինծառայողի դին ադրբեջանական կողմին փոխանցելու հարցում:

Yerevan/Mediamax/. This morning Armenian soldiers discovered the body of an Azerbaijani Armed Forces officer near a military position in the southwest part of the Armenian state border.
Armenian Defense Ministry informed that according to the operative intelligence data, the mentioned officer was a company captain of the Azerbaijani Armed Forces, who escaped from his unit after a crime took place there.
The ministry expressed readiness to cooperate with the Red Cross in order to transfer the body of the captain to the Azerbaijani side.