Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է Հունաստանի նախագահին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօր Աթենքում Հունաստանի նախագահ Պրոկոպիս Պավլոպուլոսն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար եւ պատրաստակամություն է հայտնել ավելի ակտիվացնել եւ խորացնել պատմական ամուր հիմքի վրա ձեւավորված երկու բարեկամ պետությունների հարաբերությունները:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի եւ Հունաստանի ռազմական եւ ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Պաշտոնական այցով Հունաստանում գտնվող ՀՀ պաշտպանության նախարարը նաեւ հանդիպում է ունեցել Հունաստանի խորհրդարանի պաշտպանության եւ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահի հետ, հյուրընկալվել է Հունաստանի ազգային պաշտպանության քոլեջում:
Վիգեն Սարգսյանը քոլեջում հանդես է եկել դասախոսությամբ՝ ներկայացնելով հայ-հունական ռազմական եւ ռազմատեխնիկական համագործակցության առաջնահերթությունները, տարածաշրջանային անվտանգության մարտահրավերներն ու սպառնալիքները:

Виген Саргсян встретился с президентом Греции - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Греции Прокопис Павлопулос принял сегодня в Афинах министра обороны Армении Вигена Саргсяна.
Министр обороны Армении поблагодарил за теплый прием и выразил готовность более углубить и активизировать основанные на прочном историческом фундаменте отношения двух дружественных стран.
В ходе встречи обсуждались вопросы, касающиеся военного и военно-технического сотрудничества между Арменией и Грецией.
Министр обороны Армении, который находится в Греции с официальным визитом, встретился также с председателем комиссии по вопросам обороны и внешних  отношений греческого парламента, а также посетил Национальный оборонный колледж Греции.
В колледже Виген Саргсян выступил с лекцией, представив приоритеты армяно-греческого военного и военно-технического сотрудничества, а также вызовы и угрозы региональной безопасности.