ՀԱՊԿ-ը նախանշել է ռազմական բաղադրիչի զարգացման ուղղությունները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀԱՊԿ անդամ պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի հերթական նիստը կայացել է այսօր Երեւանում:
ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության փոխանցմամբ, նիստին քննարկվել են ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության գոտիներում, այդ թվում` Կովկասյան տարածաշրջանում ձեւավորված ռազմաքաղաքական իրադրությունը: Նախանշվել են կազմակերպության ռազմական բաղադրիչի հետագա զարգացման ուղղությունները:
Պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ նիստին անդրադարձ է կատարվել ՀԱՊԿ անդամ պետությունների զինված ուժերի փոխգործակցության կատարելագործմանը, ռազմական շինարարության զարգացմանը եւ ռազմատեխնիկական համագործակցության արդյունավետության բարձրացմանը, ինչպես նաեւ հակաօդային պաշտպանության ոլորտում բազային գիտահետազոտական կազմակերպությունների ստեղծմանը վերաբերող խնդիրներին:

ОДКБ наметил пути развития военной составляющей - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Сегодня в Ереване состоялось очередное заседание Совета министров обороны стран ОДКБ.
По сообщению пресс-службы министерства обороны Армении, на заседании обсуждалась военно-политическая ситуация, сложившаясая в зонах коллективной безопасности ОДКБ, в том числе ситуация в Кавказском регионе. Были намечены пути дальнейшего развития военной составляющей организации.
В министерстве обороны Армении сообщили, что на заседании обсуждались вопросы усовершенствования взаимодействия вооруженных сил стран ОДКБ, вопросы развития  военного строительства и повышения эффективности военно-технического сотрудничества, а также создания базовых научно-исследовательских организаций в сфере противовоздушной обороны.