Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 3-ին եւ 4-ին նկատվել է հրադադարի խախտման ռեժիմի դեպքերի նվազում:
Ինչպես հաղորդում են ԼՂՀ Պաշտպանության բանակից, այս ժամանակահատվածում շփման գծում Ադրբեջանի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 150 անգամ: Այս ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաեւ 60 (19 արկ), 82 (1 արկ) եւ 120 մմ-ոց (1 արկ) ականանետներից ու ՀԱՆ-17 (17 արկ) տիպի նռնականետից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 1500 կրակոց:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը եւ շարունակում են վստահորեն իրականացնել իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը»,- ասված է ԼՂՀ ՊԲ հաղորդագրությունում:

Ереван/Медиамакс/. 3 и 4 октября наблюдалось сокращение случаев нарушения режима прекращения огня.
Как сообщает Армия обороны НКР, в этот период на линии соприкосновения Азербайджан нарушил режим прекращения огня более 150 раз.
В направлении армянских дозорных было выпущено более 1500 выстрелов из огнестрельного оружия разного калибра, а также 60-мм минометов (19 мин), 82-мм миномета (1 мина) и 120-мм миномета (1 мина). Была применена также установка АГС-17 (17мин).
«Передовые воинские части Армии обороны НКР владеют оперативно-боевой ситуацией и продолжают уверенно выполнять поставленные перед ними боевые задачи», - говорится в сообщении.