Ադրբեջանական կողմը եւս 6 զոհ է տվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունն այսօր հերքել է Ադրբեջանի ՊՆ-ի տեղեկությունն առ այն, թե շփման գծում ադրբեջանական կողմը տվել է 3, իսկ հայկական կողմը` 7 կորուստ:
«Սովորության համաձայն, պաշտոնական Բաքուն փորձել է սեփական կորուստների իրական թիվը վերագրել ղարաբաղյան կողմին: Բացի արդեն հայտարարված զոհերից, ադրբեջանական բանակը սեպտեմբերի 28-ին ունեցել է եւս 6 կորուստ»,- ասված է ՊԲ հայտարարությունում:
Նախորդ օրը ԼՂՀ ՊԲ-ն հայտնել էր հակառակորդի 10-ից ավելի զոհերի եւ վիրավորների մասին:
Պաշտպանության բանակից հայտնել են նաեւ, որ, չնայած վերոնշված կորուստների փաստին, հակառակորդը սեպտեմբերի 28-ին եւ լույս 29-ի գիշերը 110 անգամ խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացնում են իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը եւ անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատժիչ գործողությունների»,- նշել են Արցախի ՊՆ-ում:

Azerbaijan suffers 6 more casualties
Yerevan /Mediamax/. The NKR Defense Army press service today has refuted the Azerbaijani Defense Ministry’s information according to which the Azerbaijani side has suffered 3 and the Armenian side - 7 casualties on the contact line.
“As usual, official Baku tried to attribute the real number of its casualties to the Karabakh side. Besides already disclosed casualties, the Azerbaijani army suffered 6 more on September 28”, the Defense Army statement reads.
Yesterday, the NKR Defense Army reported the rival’s over 10 casualties and wounded soldiers.
The Defense Army also noted that despite the above mentioned losses, the rival violated the ceasefire 110 times at September 28 night and September 29 morning.
“The Defense Army frontline subdivisions confidently carry out the combat task and resort to punitive measures if needed”, the Artsakh Defense Ministry noted.