Ադրբեջանական կողմը եւս 6 զոհ է տվել - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ԼՂՀ ՊԲ լրատվական ծառայությունն այսօր հերքել է Ադրբեջանի ՊՆ-ի տեղեկությունն առ այն, թե շփման գծում ադրբեջանական կողմը տվել է 3, իսկ հայկական կողմը` 7 կորուստ:
«Սովորության համաձայն, պաշտոնական Բաքուն փորձել է սեփական կորուստների իրական թիվը վերագրել ղարաբաղյան կողմին: Բացի արդեն հայտարարված զոհերից, ադրբեջանական բանակը սեպտեմբերի 28-ին ունեցել է եւս 6 կորուստ»,- ասված է ՊԲ հայտարարությունում:
Նախորդ օրը ԼՂՀ ՊԲ-ն հայտնել էր հակառակորդի 10-ից ավելի զոհերի եւ վիրավորների մասին:
Պաշտպանության բանակից հայտնել են նաեւ, որ, չնայած վերոնշված կորուստների փաստին, հակառակորդը սեպտեմբերի 28-ին եւ լույս 29-ի գիշերը 110 անգամ խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
«ՊԲ առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացնում են իրենց առջեւ դրված մարտական խնդիրը եւ անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատժիչ գործողությունների»,- նշել են Արցախի ՊՆ-ում:

Азербайджан потеряла еще 6 человек убитыми - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Пресс-служба Армии обороны НКР опровергла сегодня информацию минобороны Азербайджана о том, что на линии соприкосновения есть три новые жертвы с азербайджанской стороны, и семь – с армянской.
«По традиции, официальный Баку попытался приписать карабахской стороне реальное количество своих потерь. Помимо уже объявленных жертв, 28 сентября азербайджанская армия потеряла еще 6 человек»,- говорится в сообщении Армии обороны.
Накануне Армия обороны НКР заявила о более чем 10 жертвах и раненых в рядах противника.
В Армии обороны сообщили также, что, несмотря на указанные потери, противник в ночь с 28 на 29 сентября 110 раз нарушил режим прекращения огня.
«Передовые подразделения Армии обороны осуществляют поставленные перед ними боевые задачи и при необходимости прибегают к карательным действиям»,- отметили в Армии обороны НКР.