ՀՀ ՊՆ. Բաքվի սադրանքներն անպատասխան չեն մնա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեկ երեկոյան եւ մինչեւ ուշ գիշեր Ադրբեջանի զինված ուժերը շարունակել են խախտել հրադադարի ռեժիմը Հայաստանի հետ պետական սահմանին: Տավուշում հակառակորդը կրակ է բացել նաեւ խաղաղ բնակչության ուղղությամբ:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ Տավուշում երեկ վիրավորվել է պայմանագրային մեկ զինծառայող եւ քաղաքացիական երեք անձ:
Արծրուն Հովհաննիսյանի փոխանցմամբ՝ հայկական կողմի պատասխան գործողություններից հետո միայն կեսգիշերին հակառակորդի կրակոցները դադարել են: ՊՆ խոսնակը նկատել է, որ նախօրեին վերջին օրերի համեմատ ավելի քիչ կրակոցներ են արձակվել:
«Ադրբեջանի եւ ոչ մի սադրանք անպատասխան չի մնալու»,- հայտարարել է ՊՆ խոսնակը՝ հավելելով, որ իրավիճակը սահմանին վերահսկելի է:
Արծրուն Հովհաննիսյանը հորդորել է նաեւ չշփոթել ՀՀ-ում անցկացվող «Շանթ 2015» հրամանատարաշտաբային ռազմավարական զորավարժությունները սահմանին տիրող իրավիճակի հետ:

МО Армении: Провокации Баку не останутся без ответа - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Вчера вечером до поздней ночи вооруженные силы Азербайджана продолжили нарушать режим перемирия на государственной границе с Арменией. В Тавуше противник открыл огонь также и по мирному населению.
Об этом на встрече  с журналистами сказал сегодня пресс-секретарь Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
Напомним, что вчера в Тавуше были ранен один военнослужащий и три гражданских  лица.
Как сообщил Арцрун Ованнисян, после ответных действий армянской стороны к полуночи обстрел со стороны противника прекратился. Пресс-секретарь МО отметил, что накануне количество выстрелов сократилось по сравнению с предыдущими днями.
«Ни одна провокация Азербайджана не останется без ответа», - заявил пресс-секретарь МО, добавив, что ситуация на границе находится под контролем.
Арцрун Ованнисян призвал также не путать проводимые в Армении учения «Шант-2015» с ситуацией на границе республики.