Ստամբուլում կայացել է Միրզոյան-Ֆիդան հանդիպումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ստամբուլում անցկացվող «3+3» խորհրդակցական հարթակի շրջանակում այսօր հանդիպել են Հայաստանի եւ Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարներ Արարատ Միրզոյանը եւ Հաքան Ֆիդանը:
«Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ օրակարգային հարցեր եւ Հայաստանի ու Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների լիարժեք կարգավորմանը միտված երկխոսության շարունակականությունը։
Նախարար Միրզոյանը վերահաստատել է գործընթացում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կյանքի կոչման կարեւորությունը։
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել նաեւ տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ»,- ասվում է ՀՀ ԱԳՆ հաղորդագրությունում:

Yerevan /Mediamax/. Armenian and Turkish Foreign Ministers Ararat Mirzoyan and Hakan Fidan met today on the margins of the “3+3” consultative platform held in Istanbul.
“The interlocutors discussed issues on bilateral agenda and the continuation of the dialogue aimed at the full normalization of relations between Armenia and Turkey.
Minister Mirzoyan reaffirmed the importance of implementation of the agreements reached within the process.
During the meeting views were exchanged also on regional developments,” the news release of the Armenian Foreign Ministry reads.