Հայաստանի եւ Թուրքիայի խորհրդարանների ղեկավարները հանդիպել են Ժնեւում - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հոկտեմբերի 14-ին Ժնեւում տեղի է ունեցել Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի եւ Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի նախագահ Նուման Քուրթուլմուշի հանդիպումը:
Ազգային ժողովի մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ «կողմերը քննարկել են հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորմանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ»:
«Ազգային ժողովի նախագահը թուրքական կողմին է ներկայացրել Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունների գործընթացում վերջին զարգացումները եւ վերահաստատել հայկական կողմի պատրաստակամությունը խաղաղության հաստատման գործընթացին: Ալեն Սիմոնյանը թուրք գործընկերոջն է ներկայացրել նաեւ Հայաստանի կառավարության նախաձեռնած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը: Կողմերը հանդիպման ավարտին ձեռք են բերել շփումները շարունակելու պայմանավորվածություն», - ասված է հաղորդագրության մեջ:

Yerevan /Mediamax/. On October 14, the meeting of the Armenian National Assembly President Alen Simonyan and the President of the Grand National Assembly of Turkey, Numan Kurtulmuş, took place in Geneva.
Parliament’s press office reported that “the sides discussed a large scope of issues regarding the normalization of the Armenian-Turkish relations.”
“The Armenian National Assembly President presented to the Turkish side the recent developments in the process of negotiations on the peace treaty between Armenia and Azerbaijan and reaffirmed the readiness of the Armenian side in the process of peace establishment. Alen Simonyan also introduced to his Turkish colleague the Crossroads of Peace project initiated by the Government of Armenia. At the end of the meeting the sides reached an agreement to continue the contacts,” the news release reads.