Երեւանը ցանկանում է խորացնել կապերը Վիլնյուսի հետ
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այսօր Լիտվայի դեսպան Էրիկաս Պետրիկասի հետ կայացած հանդիպմանը կարեւորել է Վիլնյուսի հետ համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:
Քաղաքապետարանի մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, Էրիկաս Պետրիկասը նշել է, որ լիտվական կողմը եւս շահագրգիռ է Երեւանի հետ համագործակցության ընդլայնման հարցում:
Հիշեցնելով, որ Լիտվան առաջինն է ճանաչել ՀՀ անկախությունը 1991 թվականին եւ որ այս տարի լրանում է այդ իրադարձության 25-ամյակը, դեսպանն առաջարկել է Լիտվայում արդեն ավանդական դարձած «Փողոցային երաժիշտների օր» փառատոնն անցկացնել նաեւ Երեւանում:
Տարոն Մարգարյանն ասել է, որ քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում պատրաստ է աջակցելու Երեւանում նման փառատոնի կազմակերպմանը:

Yerevan wants closer relations with Vilnius
Yerevan/Mediamax/. Yerevan Mayor Taron Margaryan stressed the importance of broadening ties with Vilnius at the meeting with Lithuania’s Ambassador to Armenia Erikas Petrikas today.
Erikas Petrikas noted Lithuania’s reciprocal interest in closer cooperation with Armenia, Yerevan municipality press service reports.
The Ambassador reminded that Lithuania was the first to recognize the Independence of Armenia 25 years ago - in 1991 - and suggested to hold the “Street Musicians Day” festival, already traditional in Lithuania, in Yerevan as well.
Taron Margaryan said that Mayor’s Office was ready to support organization of such a festival in Yerevan within its authority.