Պակիստանի վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Ալիեւին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Պակիստանի վարչապետ Մուհամադ Շահբազ Շարիֆը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւին՝ «դիվանագիտական եւ քաղաքական աջակցության համար»։
Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, Շարիֆն այսօր զանգահարել է Ալիեւին։
«Պակիստանի վարչապետը տեղեկացրել է Հնդկաստանի կողմից իրականացված ռազմական հարձակումների եւ ձեռք բերված հրադադարի մասին։ Մուհամադ Շահբազ Շարիֆը երախտագիտություն է հայտնել ճգնաժամի ընթացքում Ադրբեջանի կողմից ցուցաբերված դիվանագիտական եւ քաղաքական աջակցության եւ Պակիստանի ժողովրդի հետ համերաշխության համար՝ նշելով, որ դա մեր երկրների միջեւ եղբայրական հարաբերությունների ապացույց է։
Գոհունակությամբ նշելով հրադադարի ռեժիմի ապահովումը, Իլհամ Ալիեւը կրկին ուշադրություն է հրավիրել այն փաստի վրա, որ ադրբեջանական ժողովուրդն ու պետությունը աջակցություն եւ համերաշխություն են հայտնել են հայտնել Պակիստանին», - ասվում է Ադրբեջանի նախագահի մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ։

Премьер Пакистана поблагодарил Алиева за поддержку - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Пакистана Мухаммад Шахбаз Шариф выразил признательность президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву «за дипломатическую и политическую поддержку».
Как сообщают азербайджанские СМИ, Шариф позвонил сегодня Алиеву.
«Премьер-министр Пакистана проинформировал главу нашего государства о военных атаках Индии на его страну и достигнутом прекращении огня. Мухаммад Шахбаз Шариф выразил признательность за дипломатическую, политическую поддержку, оказанную Азербайджаном во время кризиса, и солидарность с народом Пакистана, заявив, что это является примером братских отношений между нашими странами.
С удовлетворением отметив обеспечение прекращения огня в регионе, Ильхам Алиев еще раз довел до внимания, что азербайджанский народ и государство выразили поддержку Пакистану и проявили солидарность с ним», - говорится в сообщении пресс-службы президента Азербайджана.