Էրդողանի որդին հուսով է, որ իր հոր արժանիքները «ոչ շատ ուշ» կգնահատվեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահի որդի Բիլալ Էրդողանը հույս ունի, որ աշխարհը «ոչ շատ ուշ» կգնահատի իր հոր ներդրումը մարդկության խաղաղ ապագայի հաստատման գործում։
Պատասխանելով ՏԱՍՍ-ի հարցին, թե ինչպիսի մարդ է Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, նրա որդին ասել է.
«Հայրս շատ աշխատասեր եւ անկեղծ անձնավորություն է, նա սիրում է մարդկանց, իսկապես հոգ է տանում նրանց մասին: Ինչպես վարչապետի, այնպես էլ նախագահի պաշտոններում նրա ցուցաբերած վճռականությունն ու առաջնորդությունը օգնել են Թուրքիային հաղթահարել դժվար ժամանակները վերջին 23 տարիների ընթացքում:
Թուրքիան բախվել է բազմաթիվ դժվարությունների, եւ նրան հաջողվեց երկիրը դուրս բերել ճգնաժամերից եւ ուղղորդել դեպի կայունություն։ Վերջին 23 տարիների ընթացքում Թուրքիայի տնտեսությունն աճել է 4-5 անգամ։ Նա զգալի հաջողությունների է հասել։
Նա ջանասիրաբար աշխատել է խաղաղության հասնելու համար, ինչպես երկրի ներսում, այնպես էլ տարածաշրջանում:
Քաղաքական գործիչները երբեմն կարող են անհեռատես լինել, բայց իմ հոր՝ նախագահ Էրդողանի մեջ ես տեսնում եմ ապագայի տեսլական ունեցող առաջնորդի: Նրա մեջ ամենաշատը գնահատում եմ անկեղծությունը։ Նա իսկապես քրտնաջան աշխատում է մարդկության խաղաղ ապագայի համար: Կարծում եմ, որ վաղ թե ուշ աշխարհը կգնահատի նրա ներդրումը։ Հուսով եմ՝ ոչ շատ ուշ»։

Сын президента Турции надеется, что мир «не слишком поздно» оценит заслуги Эрдогана - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Сын президента Турции Билал Эрдоган надеется, что мир «не слишком поздно» оценит вклад его отца в установление мирного будущего для человечества.
Отвечая на вопрос ТАСС о том, каким человеком является Реджеп Тайип Эрдоган, его сын сказал:
«Мой отец - очень трудолюбивый и искренний человек. Он любит людей, он по-настоящему заботится о них. Его решительность и лидерство помогли Турции пройти через непростые времена за последние 23 года - как в должности премьер-министра, так и президента.
Турция сталкивалась с множеством трудностей, и ему удалось вывести страну из кризисов и направить ее к стабильности. За последние 23 года экономика Турции выросла в четыре-пять раз. Он добился значительного успеха. Он много работал ради достижения мира - как внутри страны, так и в регионе.
Политики порой бывают недальновидны, но в моем отце, президенте Эрдогане, я вижу лидера с видением будущего. Больше всего я ценю в нем искренность. Он действительно усердно трудится ради мирного будущего для человечества. И я думаю, что рано или поздно мир оценит его вклад. Надеюсь, не слишком поздно».