Թուրքիայի ՆԳ նախարարը վստահ է, որ Էրդողանը հաղթելու է առաջին փուլում - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուի կարծիքով, Թուրքիայի գործող նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մայիսի 14-ին կայանալիք ընտրություններում կհավաքի ձայների ավելի քան 50%-ը։
«Այսօրվա տվյալներով՝ մենք նախագահական ընտրություններում հաղթում ենք առաջին փուլով եւ կհավաքենք ձայների 51-51,5%։ Դա շատ հստակ եմ ասում: Քարոզարշավի ծավալման ընթացքում մեր նախագահին տրվելիք ձայների թիվը կավելանա, եւ տարբերությունն ավելի ակնհայտ կդառնա։ Նախագահը կլինի Էրդողանը»,- ասել է Սոյլուն, ում խոսքերը մեջբերում է ՏԱՍՍ-ը։

Глава МВД Турции считает, что Эрдоган победит в первом туре - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Глава МВД Турции Сулейман Сойлу считает, что действующий президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган наберет свыше 50% голосов избирателей на предстоящих 14 мая выборах.
«По данным на сегодняшний день, мы побеждаем на президентских выборах в первом туре и получим 51-51,5% голосов. Говорю это совершенно четко. По мере проведения избирательной кампании число голосов, которые будут отданы за нашего президента, будут расти, и разница будет более очевидной. Президентом будет Эрдоган», - сказал Сойлу, которого цитирует ТАСС.