Իսրայելն եւ Ադրբեջանը հանձնառու են խորացնել պաշտպանական կապերը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Իսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը հայտնել է, որ Ադրբեջանի գործընկերների հետ քննարկել է պաշտպանական համագործակցության հարցերը։
«Այսօր առավոտյան զրուցել եմ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Հասանովի եւ Պետական սահմանային ծառայության ղեկավար Գուլիեւի հետ։ Մենք քննարկել ենք մեր երկրների միջեւ պաշտպանական կարեւոր կապերը եւ հայտնել ենք համագործակցությունը խորացնելու մեր հանձնառության մասին»,- ասել է նա։
Գալանտը նաեւ վստահություն է հայտնել, որ «դա դրական ազդեցություն կունենա տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության վրա»։

Israeli and Azerbaijani DMs committed to deepening cooperation - Mediamax.am
Yerevan. /Mediamax/. Defense Minister of Israel Yoav Gallant said that he discussed defense cooperation issues with Azerbaijani partners.
“This morning I spoke with my partners in Azerbaijan, Defense Minister Col. Gen. Hasanov and Chief of State Border Service Col. Gen. Guliyev. We discussed the important defense ties between our countries and expressed our commitment to further deepening cooperation,” he tweeted.
Gallant also expressed confidence that “this will have a positive impact on regional peace and stability.”