Իսրայելն եւ Ադրբեջանը հանձնառու են խորացնել պաշտպանական կապերը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Իսրայելի պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը հայտնել է, որ Ադրբեջանի գործընկերների հետ քննարկել է պաշտպանական համագործակցության հարցերը։
«Այսօր առավոտյան զրուցել եմ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Հասանովի եւ Պետական սահմանային ծառայության ղեկավար Գուլիեւի հետ։ Մենք քննարկել ենք մեր երկրների միջեւ պաշտպանական կարեւոր կապերը եւ հայտնել ենք համագործակցությունը խորացնելու մեր հանձնառության մասին»,- ասել է նա։
Գալանտը նաեւ վստահություն է հայտնել, որ «դա դրական ազդեցություն կունենա տարածաշրջանում խաղաղության եւ կայունության վրա»։

Министры обороны Израиля и Азербайджана привержены углублению сотрудничества - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр обороны Израиля Йоав Галант сообщил, что обсудил вопросы оборонного сотрудничества с коллегами из Азербайджана.
«Сегодня утром я разговаривал с министром обороны Азербайджана Гасановым и начальником Государственной пограничной службы Гулиевым. Мы обсудили важные оборонные связи между нашими странами и заявили о приверженности углублению сотрудничества», - заявил он.
Он также выразил уверенность, что «это будет иметь положительное влияние на мир и стабильность в регионе».