Ղրիմի կամրջի պայթյունի գործով Հայաստանի քաղաքացի է ձերբակալվել - Mediamax.am
Ինչպես հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով Ռուսաստանի Դաշնային անվտանգության ծառայության հասարակայնության հետ կապերի կենտրոնը, Ղրիմի կամրջի վրա ահաբեկչության կազմակերպիչ է ճանաչվել Ուկրաինայի ռազմական հետախուզության ղեկավար Կիրիլ Բուդանովը, իսկ պայթուցիկ նյութն առաքվել է Օդեսայից՝ Բուլղարիայի, Վրաստանի եւ Հայաստանը տարածքով։
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ «քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել են Ռուսաստանի հինգ քաղաքացիներ, Ուկրաինայի եւ Հայաստանի երեք քաղաքացիներ, որոնք մասնակցել էին հանցագործության նախապատրաստմանը»։
Նշվում է, որ Հայաստանի քաղաքացին 1985 թվականին ծնված Արթուր Տերջանյանն է։
Հաղորդագրությունում չի նշվում, թե որ երկրում է նա ձերբակալվել։
Մեդիամաքսը նշում է, որ Հայաստանի ընտրողների ռեգիստրում հաշվառված է միայն մեկ Արթուր Տերջանյան՝ Երեւանի բնակիչ, 1986 թվականին ծնված։

Ереван /Медиамакс/. По делу о взрыве на Крымском мосту задержан гражданин Армении.
Как сообщает ТАСС со ссылкой на Центр общественных связей ФСБ России, организатором теракта на Крымском мосту признан глава военной разведки Украины Кирилл Буданов, а взрывчатку доставляли из Одессы через Болгарию, Грузию и Армению.
В сообщении говорится, что «в рамках уголовного дела задержаны пять граждан России, трое граждан Украины и Армении, участвовавшие в подготовке преступления».
Отмечается, что гражданином Армении является Артур Терчанян, 1985 года рождения.
В сообщении не говорится - на территории какой страны он был задержан.
Медиамакс отмечает, что в регистре избирателей Армении числится только один Артур Терджанян – житель Еревана, 1986 года рождения.