Զելենսկի. Պուտինի հետ բանակցությունների ձախողումը Երրորդ աշխարհամարտի կբերի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ պատրաստ է բանակցել Վլադիմիր Պուտինի հետ, սակայն եթե բանակցությունները ձախողվեն, դա կարող է երրորդ համաշխարհային պատերազմի բերել։
«Մենք պետք է օգտագործենք ցանկացած ձեւաչափ, ցանկացած հնարավորություն, որպեսզի կարողանանք պայմանավորվել Պուտինի հետ բանակցելու հնարավորության մասին։ Բայց եթե այդ փորձերը ձախողվեն, կնշանակի, որ դա երրորդ համաշխարհային պատերազմն է»,- ասել է Զելենսկին CNN-ին տված հարցազրույցում։
«Ես պատրաստ եմ բանակցելու։ Պատրաստ էի վերջին երկու տարիների ընթացքում։ Առանց բանակցությունների մենք չենք կարող վերջ տալ այս պատերազմին»,- նշել է Ուկրաինայի նախագահը։

Зеленский: провал переговоров с Путиным приведет к Третьей мировой войне - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что готов вести переговоры с Владимиром Путиным, но если они сложатся неудачно, это может привести к началу Третьей мировой войны.
«Мы должны использовать любой формат, любой шанс, чтобы иметь возможность договориться о возможности разговора с Путиным. Но если эти попытки потерпят неудачу, это будет означать, что это Третья мировая война», - сказал Зеленский в интервью CNN.
«Я готов к переговорам. Я был готов последние два года. И без переговоров мы не можем закончить эту войну», - отметил президент Украины.