Էրդողանը «անթույլատրելի» է անվանել Ռուսաստանի որոշումը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այսօր «անթույլատրելի» է անվանել Ռուսաստանի որոշումը Դոնեցկի եւ Լուգանսկի Ժողովրդական Հանրապետությունները ճանաչելու մասին։
«Որոշումն անթույլատրելի ենք համարում։ Կողմերին կոչ ենք անում պահպանել ողջախոհությունն ու միջազգային իրավունքը»,- Թուրքիայի նախագահի այս խոսքերը մեջբերում է Անադոլու գործակալությունը։
Էրդողանը նաեւ ասել է, որ «դրական մոտեցում» է համարում Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու առաջարկը՝ ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի նիստ հրավիրելու մասին՝ Ուկրաինայի, Գերմանիայի եւ Թուրքիայի մասնակցությամբ։
Հիշեցնենք, որ տարեսկզբից Էրդողանը բազմիցս փորձում էր կազմակերպել Պուտինի եւ Զելենսկու հանդիպումը Թուրքիայում։

Эрдоган назвал «недопустимым» решение России о призании ДНР и ЛНР - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган назвал сегодня «недопустимым» решение России о призании Донецкой и Луганской Народных Республик.
«Мы считаем решение недопустимым. Мы призываем стороны соблюдать здравый смысл и международное право», - эти слова президента Турции приводит Анатолийское агентство.
Эрдоган также сказал, что считает «позитивным подходом» предложение президента Украины Владимира Зеленского созвать заседание Совета Безопасности ООН при участии Украины, Германии и Турции.
Напомним, что с начала года Эрдоган предпринимал неоднократные попытки организовать встречу Путина и Зеленского на территории Турции.